Via Appia - Forum

Pełna wersja: perfekcyjna pani domu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
to nie może być trudne

powieś firany białych zębów
na karniszach lśniących dziąseł
zetrzyj kurz zatartych wspomnień
zamieć problemy pod dywan
zmyj z paznokci brud wczorajszych grzechów
pociągnij je tęczowych lakierem
zapal radosne światła w oczach

i czekaj na gości
zetrzyj kurz zatartych wspomnień
zamieć problemy pod dywan
zmyj z paznokci brud wczorajszych grzechów
pociągnij je tęczowych lakierem
zapal radosne światła w oczach

i czekaj na gości
...to mi się bardzo podoba. Z przyjemnoscia wstąpię na kawę.

To nie, jakoś tak z tymi firankami w zębach, na zębach się źle czuję.

powieś firany białych zębów
na karniszach lśniących dziąseł
...Te dwa wersy. Odpychają. Pic kawę i patrzeć na dziąsła na których wiszą firanki. Metafora nie celna. Zmień.

powieś firanki w białe ząbki
na karniszach lśniących

Pozdrawiam Smile
Jejku, jakie to prawdziwe...
Cytat:zmyj z paznokci brud wczorajszych grzechów
zauważ, że brud przeważnie gromadzi się pod paznokciami.

Wiersz ma swój urok, jednak jest to poniekąd wyliczanie czynności, chociaż w dość stylowej ramce.
Pozdrawiam!
Mi się też bardzo podoba. Nie jest łamigłówką, łatwo go rozszyfrować. Poza tym, jego prawdziwość jest powalająca.
Zaskakujące jak często robimy dobrą minę do złej gry. Gramy w teatrze życia wszystkich oprócz siebie.
Pozdrawiam (:
Kolejny udany i mocny utwór. Takie dosadne wiersze wyjątkowo dobrze się czyta. Ma się wrażenie, że plują ironią, a z pomiędzy zębów sączy się sarkazm. Heh, opluć wierszem też nie lada sztuka.
Nie jednemu wypadało by poczytać, ale mądre oczy nie wyleją się dalej po za wąskie szczeliny i czeluście własnej wyobraźni.
Czasami szkoda, że marzenia sięgają tylko do połowy ud, a gra trwa dopóki takowe nie urosną bardziej od głowy.

Nice. Dobry wiersz. 4/5
Dziękuję wszystkim za komentarze Smile

Starysto, na kawę zapraszam, ale chyba zostanę przy pierwotnej wersji, bo właśnie o to mi chodziło, żeby odpychały! I to jest ten kontrast pomiędzy perfekcjonizmem, a tym co trzeba zrobić, by perfekcję osiągnąć.
Blackpepper - nie lubię łamigłówek w poezji Smile To, że coś łatwo zrozumieć, nie znaczy moim zdaniem, że jest głupie/bezwartościowe/kiepskie.

Pozdrawiam i cieszę się, że się podobało!