Via Appia - Forum

Pełna wersja: niedopowiedziane
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
tak bardzo mi na tobie nie zależy
jak bardzo pragnę byś był teraz obok
tak słodko jest ci nie ufać
i nie dbać o to co robisz wieczorem

niemój niekochany
tak bardzo nie tęsknię za tobą
że szybko bym biegła na nasze spotkanie
i z włosem rozwianym
bo zgubiłam wstążkę
którą wplatałam wcale nie dla ciebie

mogliśmy mieć wszystko
bez efektów ubocznych
kochałabym cię wszystkim
udem, włosami, biodrem, oddechem
na pewno nie sercem

bo musisz wiedzieć jedno
nie chcę ciebie
chcę z tobą
Hmm...Taki uroczy wierszyk o nieszczęśliwym kobiecym sercu. Nie wiem, może to wynika z mojej niewiary w miłość albo z ogólnego znudzenia tym tematem. Tak czy inaczej - nie podoba mi się. Trzeba wpaść na iście genialny pomysł, żeby stworzyć coś dobrego w tym klimacie. Podoba mi się jednak ( zamierzony czy nie ) zabieg z partykułą " nie ".
Pozdrawiam (:
Dziękuję za komentarz Smile Zabieg jak najbardziej zamierzony, a co do miłości - to jest ostatnia rzecz, o której mógłby być ten wiersz, bo także uważam się za osobę "lovesceptyczną".

Pozdrawiam,
P.

bo musisz wiedzieć jedno
nie chcę ciebie
chcę z tobą
Rolleyes Big Grin

To nie miłość, masz rację, to czysty sex. Szczera jesteś do bólu. Smile
Żebym ja jeszcze mógł Undecided
No właśnie to jest tak cholernie przytrzymujące, nie? Chcesz, a nie możesz Tongue
Jest nieźle, ale czy ja wiem, czy tak świetnie.
Na pewno podoba mi się zuchwałość przemawiająca przez wiersz i pikanteria, która swoją drogą nie jest zbyt wyuzdana, tylko jakby taka prosta, niewymagająca.
Podmiot liryczny wyraźne uświadamia nas, jakie ma intencje. Z pewnością chce panować nad sytuacją i udaje mu się to w pewien sposób.
Świadom swojej sytuacji chce dokonać zmian, które są dla niego istotą relacji. Mało w tym miłości, więcej natury wszechrzeczy i substancji, czyli tak zwanej chemii.

Cytat:bo musisz wiedzieć jedno
nie chcę ciebie
chcę z tobą

Wymowne.Wink
Starysta - czy ja wiem, czy aż do bólu Wink Można by dosadniej.

Piramida88 - dziękuję za komentarz i doceniam, że mówisz o "podmiocie lirycznym", nie o mnie. Trafiłaś niemalże w sedno Smile