Via Appia - Forum

Pełna wersja: Pamiątka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
odganiam prężące się
koty wspomnień
z twojego uśmiechu

jeszcze raz

patrzę ci głęboko
w zaszklone sepią
chybozielone oczy

i usypiam muśnięciem
wkładając między bajki
A te krople poezji prężą się do skoku, spalony czy dobry?Smile

Cytat:odganiam prężące się
koty wspomnień
z twojego uśmiechu

Skojarzyło mi się z powieścią Kinga o Dolores, tylko że tam były koty kurzu. Ciekawa strofa, chociaż "odganiam" wciąż przestawia mi się na "odgarniam", bo tak to kojarzy mi się z muchami.

Cytat:w zaszklone sepią
chybozielone oczy

Brzmi zabawnie ten neologizm. Zdecydowałabym się jednak na jeden z tych przymiotników.

Cytat:i usypiam muśnięciem
wkładając między bajki

A to fajne.

Całościowo mocno średnie. Taki sobie wierszyk. Dość prosty w tym co niesie. Ja ostatnio poszukuje głębi. Czasami jest tak, że lubię się doszukiwać znaczeń. Moim zdaniem utwór powinien skłaniać do myślenia, lub przemyśleń. Chociaż częściej doceniany jest ten, który wykłada się na talerzu jak kurcze pieczone, rzecz jasna również w pozytywnym znaczeniu.
Z resztą podobno utwór jest dobry tylko wtedy, jak rozumie go i czytelnik, i poeta, ale czy odbiorca zawsze jest w stanie zrozumieć jego istotę, chociażby bez bagażu doświadczeń i iluś lat w kieszeni?

Utwór oceniam na 3/5Smile

PS. No i poproszę o więcej starań.
Dziękuję za ocenę. :3
Postanowiłem zmienić na "odgarniam". Brzmi o wiele lepiej.

Pozdrawiam!

EDIT:
A jednak nie. xP
odganiam prężące się
koty wspomnień
z twojego uśmiechu


Wspomnienia nie można odgarniać, odgarniamy śnieg, wspomnienia miłe czy złe, odganiamy. Tak mi się wydaje.

Chybozielone? Smile

To coś co nie pasuje do Ciebie. Całość odbiega od zagadek którymi trącasz.
Lubię Twoje trudniejsze, ten słabiutko wypala, wypada.
2/5 Wink Daj coś co mnie ucieszy. Muszę więcej mysleć bo takie danie jest mi znane i wiele jest tego typu wierszydełek. WinkSmile
Chyba faktycznie, to nie jest moja specjalność.
Pozdrawiam i dziękuję!
Oj tam starysto, czytaliśmy lepsze, to prawda, ale wojbik pewnie się poprawi i jeszcze nam pokaże dobry utwór. Wink
Może to kwestia takiego za eksperymentowania. Poeta nie zawsze w szczytowej formie, tak jak i sportowcy. Jeśli w ogóle można to tak porównywać.Smile
Smile Oczywiście, zgoda Wink
Tu nie chodzi o wspomnienia a o KOTY WSPOMNIEŃ. stąd odganianie. Panowie i panie poeci;]