Via Appia - Forum

Pełna wersja: ***[błysk zapalniczki]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
błysk zapalniczki
i kontrola myśli

nie chcą być posłuszne

trzęsące się ręce
Twój smutny głos w słuchawce
deszcz za kołnierzem

szary Kraków
topi się w szklance kawy
i muzyce z Alabamy

kwiaty od Ciebie
zaróżawiają mi niebo
Witam,

nostalgiczny tekst wskazujący na jesienną porę, oraz osobiste przeżycia autorki z dnia dzisiejszego Smile
nieposłuszne myśli, nie chcą się układać jak by się chciało.
trzęsące się ręce, smutny głos, deszcz - ciekawe sytuacje następujące po sobie, oddające bardzo wyraznie to co się dzieje.
szary Kraków - wiemy gdzie autorka się znajduje, i co robi Smile
różowe kwiaty...

podoba mi się ten tekst Smile

pozdrawiam Madame

Witaj,
Utożsamianie autorki z podmiotem lirycznym bywa zgubne Cool

dziękuję za komentarz i miło, że się podoba Blush

Noir
Witaj,

hm.. tekst ciekawy, przemawiający do mnie. Podmiot liryczny dosięgnięty przez jesienną chandrę, szarość dnia. Próbuje okiełznać myśli, ale mu się to nie udaje, gdzieś zawsze uciekają gnają. Ale w ciągu tego całego dość szarego i smutnego dnia pojawia się promyczek poprzez pozostawione różowe kwiaty Smile

Pozdrawiam serdecznie Emyk
Peelka po jakichś przeprosinach, jeszcze nie zdecydowana - wybaczyć czy nie....kwiaty
zaróżowiają niebo....więc może....fajny obrazek. Pozdrawiam
dziękuję bardzo za odwiedzinySmile

Czarne pozdrowienia Smile
Cytat: i muzyce z Alabamy
???? Umieram z ciekawości, dlaczego akurat Alabamy;> (a przy tej okazji - przynajmniej na tę chwilę - odradzam tę Alabamę. No, oczywiście chyba że ma ona tu jakiś sens.. co się, mam nadzieję, okażę)

Nie powiem może, że mi się jakoś bardzo podobało (widać wierszyk akurat nie dla mnie), ale mogę spokojnie rzec, że nie mam (nie licząc Alabamy) zastrzeżeń do tekstu. Widzi się jakiś temat (nieszczęśliwa miłość? a przynajmniej nieszczęśliwy okres tego afektu), czuje się jakiś klimat (no deszcz i szary kraków mówią same za siebie;] i jeszcze ta "kontrola myśli" - przez co rozumem AUTOkontrolę.. czy poprawnię główkuję;>??), jest jakiś koncept na formę (konsekwentnie krótkie wersy; zwięźle zatem a celnie), są jakieś metafory (jeszcze nie mam pomysłu na wyjaśnienie topienia się w kawie, ale nadal nad tym myślę! spokojnie, daj mi czas;p) - a wszystko nie JAKIEŚ tylko KONKRETNE, a także czytelne. Wiersz ma przemawiać - i przemawia (nie moja to bajka, powtarzam, ale rolę swoją spełnia). A jeden kawałeczek nawet moją uwagę przykuł;]

Cytat: kwiaty od Ciebie
zaróżawiają mi niebo
na wszelkie pytania odpowiadam na PWSmile
dziękuję za odwiedziny

Noir
Witam wredną żmijkę.
Nie podoba mi się jedynie konstrukcja strof.
Reszta, jak to u ciebie - cudnie i klimatycznie.

Odświeżam.
Witam,
Dziękuję za komentarz i odświeżenieWink
Ale nie lubisz "cudnych i klimatycznych" tekstów więc nie czaje?

Noir
kolejny mój traf to ten tekścik, w sumie nie najgorszy, też prosto napisany, obrazowy, jakiś klimat jest. Jest prosty, ale prostota to plus. Teraz są utwory tak udziwnione nie jednokrotnie, że nie da się ich czytać. Dlatego uważam, że warto przeczytać ten tekst jeszcze raz.

Ach tak osobiście uwielbiam Kraków, magiczne cudne miejsce Wink i okropieństwem jest picie kawy ze szklani! A fe, Panie Noir! Lepiej smakuje w kubku! A czego bym się czepiła:

(27-10-2012, 14:54)Noir napisał(a): [ -> ]błysk zapalniczki
i kontrola myśli

nie chcą być posłuszne

trzęsące się ręce
Twój smutny głos w słuchawce
deszcz za kołnierzem

szary Kraków
topi się w szklance kawy
i muzyce z Alabamy

kwiaty od Ciebie
zaróżawiają mi niebo
na pewno pozbyła bym się jednego "i". Razi po oczach.
Witam Marietto,

Dziękuję za odświeżenie tekstu.
Rażące "i" pozostać na swoim miejscu musi bo kawa to nie muzyka, a w tekstach wolnych z powodu braku interpunkcji sens może się zlać. Nie mniej bardzo dziękuję za odwiedziny i odkopanie tego starocia.

pozdrawiam,
Noir
Drogi Noir,
rozumiem co miałeś na myśli z "i", przyznaję rację i zwracam honory. Nie ma za co dziękować, kilka "strzałów" a jeden z nich trafił na ten tekst.