Via Appia - Forum

Pełna wersja: ***
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
płaczesz
nie płacz
naprawdę się doczekasz

tutaj i teraz
płaczesz
już przestań

możemy to naprawić
ja wiem
spójrz na mnie

od clowna
jeśli ci powiedziałam
usłyszałeś

ona chyba jest szczęśliwa
tak jak w historii
twojego serca
Witam,
Za bardzo poszatkowany ten tekst; możliwe, że to zamysł graficzny wynikający z liberatury ale on znacznie utrudnia czytanie.
Powtórzenia nie są ujęte z byt trafnie, denerwują.
Ciekawe, że dbasz o regularność wersową a nie sylabiczną.
Ja stworzyłabym przede wszystkim obraz poetycki w tym wierszu, ale to Twój tekst więc i Twoja decyzja Smile

Pozdrawiam,
Noir
Podoba mi się. Tylko w ostatnich dwóch zwrotkach się gubię, mam wrażenie, że są pomieszanie i przez to i przekaz trochę się zrolował - częściowo tylko widać, pointę akurat mocno wcięło. Chyba by była ciekawa.
Pozdrawiam!
Bardzo dziękuję za opinie i uwagi Wink Cieszę się, że wreszcie ktoś skomentował.
Teraz i ja zauważyłam że ostatnie zwrotki są trochę nieskładne- bardzo bardzo dziękuję Wink
Zdecydowanie zbyt pocięty. Pointa jest widoczna, ale oprawa jest taka sobie. Ciągłe powtórzenia trochę psują obraz. Mamy na tyle bogate słownictwo, by odwzorować różne stany. Nie mniej jakaś konsekwencja jest, "nie atakujesz" banalnymi rymami i zbędną interpunkcją.
Tak czy inaczej dla mnie trochę mało poetyckie. Brakuje mi subtelności i barw w tym wierszu. Jest nijaki, mocno średni w moim odczuciu.
Myślę, że gdyby go trochę nadbudować, to mógłby być niezły.
W takim stanie nie jest źle, jest trochę mniej niż średnio, ale ja daję 3/5 na zachętę do pracy nad następnymi utworami.Wink