Via Appia - Forum

Pełna wersja: A widzisz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
już niedługo odejdziemy
pozostanie samotność
miłość bez partnera
Bogu będą wierne tylko krzyże

cisza zastąpi piękno
rozpacz w oczodołach
ziemia będzie biała
niebo czarne

nie pochyli wiatr drzewa
rzeki odsłonią dno
kto napisze prawdę
gdy zabraknie poetom ptasich piór


Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale czy to wiersz, który ma za zadanie wychwalać poetów za tworzoną przez nich poezję?
Jeżeli tak, to się udał, chociaż i tak zalatuje mi jakby... zbyt wysoką samooceną Tongue Nie gniewaj się.
Metafory i ogólna tematyka dość oklepane. Daję słabą trójkę. Pozdrawiam : )
Big Grin Nie, nie jest o poetach co mają, jak piszesz...
Cytat:zbyt wysoką samooceną
Kombinuj, kombinuj. Tongue
Mówisz oklepane Big Grin tak trzymaj.
A wiesz co znaczy trójka? Jak na tak marnego pisarczyka to wspaniale.
Dziękuję. Heart
Cytat: Bogu będą wierne tylko krzyże

Ta linijka była świetna.

Cytat: nie pochyli wiatr drzewa
rzeki odsłonią dno
kto napisze prawdę
gdy zabraknie poetom ptasich piór

Oraz ten akapit - dobry. W całości. To podkreślone trochę psuje, jeśli miałbym się czepnąć.
Ogólnie też wyniosłem, że to o poetach. W ogóle dość niespójny wiersz, jeśli chodzi o temat - nasuwają się słowa "chaos" i coś "nieprzemyślanego". Tak bym się wypowiedział na świeżo. Może jeszcze wrócę do tego wierszyka (a byłby to wyjątek u mnie) i kto wie, co wtedy sobie o nim pomyślę. A jeśli wrócę, to dlatego, że coś tam w nim dojrzałem. Chociażby to powyższe wyszczególnione - pojawiły się znamiona umiejętności;] może talentu?;>

A, no i na świeżo, jak widać, mało się skupiam na szczegółach. Teraz dopierdo dostrzegłem (kto wie, moze jest tego wiecej)
Cytat:rzeki odsłonią dno
skoro "rzeki" to dno również w liczbie mnogiej. Szczegół;]

Aha, no i znowuż tytuł nijak mi tu nie pasujeBig Grin to też irytuje w twoich wierszach - przynajmniej mnie.
Pomogę Tobie, czytaj tak.

A widzisz, mówiłem, ze już niedługo odejdziemy. Pozostanie tylko pustka, to tak jakby miłość bez partnera. A bogu wszechmocnemu pozostaną tylko krzyże, na wpół spalone niewiarą.
Tam gdzie było piękno, pozostanie tylko cisza i swąd. W ludziach zobaczy tylko czarne oczodoły. Na ziemi po której stąpali żywi tylko popiół. Na niebie zabraknie gwiazd.

Widzisz? Wiersze to nie tylko przecinek czy dna. Wiersze trzeba umieć czytać.
Dziękuję za wizytę. Szczególnie że to że dostrzegasz talent. Smile
Dobry kawał poezji. :3

Cytat:nie pochyli wiatr drzewa
rzeki odsłonią dno
kto napisze prawdę
gdy zabraknie poetom ptasich piór

Zabieram to sobie.
Kurde! Starysto! Ty naprawde masz talent! Czemuś, cholercia, nie napisal tego wiersza tak, jak to napisales mi???? TO jest dopiero poezja DOBRA. Ta wersja oficjalna zaś - poezja raczej marna, a ściślej nieudana.