Via Appia - Forum

Pełna wersja: czas
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
uciekł czas niezauważenie
odnalazłaś mnie w nim
a może to ja odnalazłam Ciebie
wspomnienia minionych lat
wbijają sztylet w już obolałe serce
tyle zmian
a teraz
siedzimy razem
wplątane w w swoje ramiona
wypatrując zbliżającego się czasu
by znów nam nie uciekł
Jest tu trochę sprzeczności.
Cytat:wypatrując zbliżającego się czasu
by znów nam nie uciekł
Cytat:uciekł czas niezauważenie
odnalazłaś mnie w nim

Ale ja nie bardzo wrażliwy na poezję jestem, więc może nie przenikam (?) tak daleko, jak powinienem.
Jak dla mnie tej sprzeczności nie ma. Czas jest wszędzie. Choć już uciekł, jeszcze nadejdzie. Za to zauważyłem inny błąd:

Cytat:wplątane w w swoje ramiona

"W" oczywiste. A wplątane może być zamierzone, nie wiem, kto pisze, ale na wszelki wypadek zwracam uwagę. A wiersz nawet przypadł mi do gustu.
Witam,
pierwsze może wytknę błędy:

"wbijają sztylet w już obolałe serce"- wydaje mi się, że wiem co chiałeś/aś powiedzieć, że coś przybiło niespodziewanie Twój podmiot lir choć nie był w za dobrym stanie, tyle że to już jest wyświechtane, może parafraza?
słowo klucz- czas pojawia się dwa razy tylko dwa razy czy aż dwa razy??

a co do reszty:
wiesz nastrojowy, radość zatopiona w poczuciu, że udało się podmiotowi lir i bohaterowi lir odnaleźć ponownie. Czuć w nim niepokój, ale jednocześnie koniec daje czytelnikowi swego rodzaju nadzieję, że odnalezieni nie zostaną już rozłączeni.

Pozdrawiam Czarnuch
Witam,

hm, powtórzenie słowa czas, sądzę, że nie do końca jednak trafne, chyba powinnaś/powinieneś to zmienić. Nastrój niepokoju jest, czy w takim razie podmiot liryczny się boi?