Via Appia - Forum

Pełna wersja: Świat nas wydali
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
w systemie na wyniszczenie
w przecenie standardów IQ
w potrzebie na kredyt w banku
na życzenie kaskada skarbów
pada na głupich świata jak długi
lecz o tym jednak lepiej nie mówić
w szkołach i mediach gdzie grają spektakl
na płatnej arenie rządzących cienie
lobbing walczący o upośledzenie
dzieci
o społeczeństwo niewiedzy
światopoglądowy synkretyzm
ateizm
i nieudowodniony stan rzeczy
kaleczy się postęp bezkarnie
szerzy się wolne bezprawie
karmi łakomie szatanem
wartości zaszlachtowanej
ołtarze ofiarne z nas samych
bo z rany ludzkości zadanej
przez finansowe piranie
wypływa nieubłaganie
Boże przesłanie

a dalej

zwiędną zielone gaje
ziemia zaś po sam kraniec
obrośnie w obłoki siarczane
aż piekło deutopii nastanie

Amen.
Przypomina mi trochę tekst hip-hopowy, taki freestyle. Czuć flow. Podoba mi się puenta, rymy i lekki kontrast pomiędzy pierwszą a drugą zwrotką. Pozdrawiam.
Nie potrafię fachowo przeanalizować wiersza, więc tylko napiszę, że do mnie przemawia. Pojawia się nastrój jak przy czytaniu Apokalipsy świętego Jana. Przez moment.

A terminem "deutopia" to mnie zaskoczyłeś.
Fajnie jest Smile
Aż się boję Smile Dobry. Pozdrawiam
Ryzyko przy tworzeniu tego typu protest songów (jeśli pozwolisz) jest takie, że łatwo popaść w zwykłe zrzędzenie i gderanie. Na szczęście Tobie w tym utworze do tego daleko, grzmisz niczym zagorzały pastor z ambony - to prawda, ale robisz to w sposób nad wyraz elegancki. Nie zanudziłeś, jak to czasami bywa przy takiej tematyce, wręcz przeciwnie - skłoniłeś, przynajmniej mnie, do refleksji.

Tylko ta końcówka trochę za bardzo nadęta. Chociaż w sumie... Może i nawet dobrze to pasuje.

Nie mam zamiaru w żaden sposób Cię obrażać, ale nieubłaganie kojarzy mi się (a szczególnie ta końcówka) ze średniowiecznym pastorem grzmiącym w oparach siarki i z krzyżem w dłoniach "Witch!!" ^ ^ Ale to tylko moja wyobraźnia, a nad nią nie mam kontroli Smile
Podoba mi się, widać, że masz coś do powiedzenia, a i warsztat niezgorszy.
A zdolność obserwacji oraz wyciąganie wniosków jest dzisiaj bardzo w cenie.

Pozdrawiam.
Nie potrafię fachowo przeanalizować wiersza, więc tylko napiszę, że do mnie przemawia.
Ale ja bym go tylko rozdzieliła i nic więcej