Via Appia - Forum

Pełna wersja: lipstick.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Rozczarowanie ma smak szminki w płynie.
Czas upływa z dramatyczną szybkością, niczym krople wody z niedokręconego kranu, wtłaczane do plastikowej misy.
Myślę o tym, kiedy siedzę zamknięta w czterokołowej klatce i rozbieram współtowarzyszy więzenia na czynniki pierwsze.
Dziewczyna z foliową reklamówką truskawek. Zastanawiam się co z nich powstanie?
Truskawki z cukrem? Biszkopt? Knedle?
Kulinarna pasja bierze górę i zaczynam żałować, że nie kupiłam kilograma. Po powrocie do domu zmiksowałabym je z marscapone i zaniosła do naszego łóżka. Moglibyśmy oglądać durne programy rozrywkowe i pałaszować pełne pucharki.
Zgoła inna istota, naburmuszona, jest dla mnie potencjalnym upierdliwym klientem, więc odpuszczam i nie koncentruje się na niej.
Chociaż może to smutek, artysta doskonały, wyrzeźbił jej już na zawsze, taki wyraz twarzy.
Ochroniarz, pracujemy w jednym miejscu, udając że nic nie wiemy o sobie nawzajem. Jego opuściła żona, a mnie ojciec.
Ale codziennie wymieniamy uśmiechy, tak jakby każdy dzień miał być naszym ostatnim.
Wyciągam błyszczyk z torebki i pociągam nim wargi. Chcę pokryć nim zmęczenie, otępienie, brak siły i ochoty na cokolwiek.
Wydobyć z siebie odrobinę zmysłowości.
Gdy wysiadam, a moje oczy nie mogą odnaleźć Twojego samochodu pośród innych na parkingu, wkurzam się.
A jednocześnie bolesny zawód przygniata mnie do ziemi.
Ze złością wyszarpuję z torebki chusteczkę higieniczną i jednym, zamaszystym ruchem wycieram szminkę.
Nie ma Cię.
Powoli idę do domu, a każdy krok sprawia mi trudność. Do czasu, aż na horyzoncie widzę Twoje auto.
Z uśmiechem i zadowoleniem zajmuję miejsce dla pasażera i całuję Cię.

Bez odrobiny błyszczyka na ustach.

Cytat:Czas upływa z dramatyczną szybkością, niczym krople wody z niedokręconego kranu, wtłaczane do plastikowej misy.
- Nie rozumiem tego zdania. Krople wody z niedokręconego kranu nie uciekają z "dramatyczną szybkością".

Cytat:współtowarzyszy więzenia na czynniki
- Więzienia?

NIE zaczynaj zaimków wielką literą. Wyrazy typu "twój", "twoje", "cię", etc. powinny być zapisane tak jak wszystkie inne słowa.

Podobało mi się. Momentami zbyt pogmatwane. Kwestia stylu, kwestia gustu, ja wolę więcej prostoty. Dobrze, choć mogło być lepiej.
(07-08-2012, 15:04)sithisdagoth napisał(a): [ -> ]
Cytat:Czas upływa z dramatyczną szybkością, niczym krople wody z niedokręconego kranu, wtłaczane do plastikowej misy.
- Nie rozumiem tego zdania. Krople wody z niedokręconego kranu nie uciekają z "dramatyczną szybkością".

Cytat:współtowarzyszy więzenia na czynniki
- Więzienia?

NIE zaczynaj zaimków wielką literą. Wyrazy typu "twój", "twoje", "cię", etc. powinny być zapisane tak jak wszystkie inne słowa.

Podobało mi się. Momentami zbyt pogmatwane. Kwestia stylu, kwestia gustu, ja wolę więcej prostoty. Dobrze, choć mogło być lepiej.

No faktycznie, zdanie wyszło nielogiczne, ale pod wypływem oglądania filmu o torturowaniu wodą z kranu Wink
Natomiast lipstick jest dla mojego Męża. I on bezwarunkowo będzie dla mnie zawsze "Twoj, Cię, Twoje". Jeśli na forum panują takie zasady, owszem mogę pisać zaimki z małej litery Smile
Dzięki za poświęcenie temu kilku minut.
Cytat:niczym krople wody z niedokręconego kranu, wtłaczane do plastikowej misy.
W sensie, że krople? "Wtłaczanie” jest tutaj chyba bardzo nieszczęśliwie użytym czasownikiem…

Uwaga, risercz na temat „wtłaczania”, czyli wszystko co Google-grafika wie na ten temat:

Najpierw krówka, nie pytaj, bo nie wiem, czemu:
[Obrazek: awtlaczaniekrowa.jpg]

A tutaj coś, co wtłacza i ułatwia rozruch silnika, rewelacyjny środek firmy „Motip”:
[Obrazek: awtlaczaniemoto.jpg]

Coś dla geodetów, poszukiwaczy czarnego złota z Teksasu i warstw nieznośnych:
[Obrazek: awtlaczniegeo.jpg]

No i gwóźdź programu – kwas hialuronowy. Wtłacza się go jak botoks pod skórę, tyle że nie ma po tym opadania powiek, napuchniętych warg i innych skutków ubocznych. Jest w 100% naturalny i dlatego wchłania się całkowicie po 3-4 miesiącach. Jedyny minus taki, że zabieg trzeba stosunkowo często powtarzać(w sensie trzeba często WTŁACZAĆ Big Grin ). No ale po wszystkim podobno wygląda się tak:
[Obrazek: awtlaczaniehialu.jpg]

Generalnie, takie odniosłem wrażenie, we wtłaczaniu chodzi o element przezwyciężania ciśnienia w jakimś miejscu. Dlatego najczęściej używa się to tego rurek, igieł, nie wspominając o tłokach, od którego to słowa czasownik ów pochodzi…

Cytat:pałaszować pełne pucharki.
Szkło najlepiej smakuje z truskawkami, true story.

Cytat:zaczynam żałować, że nie kupiłam kilograma.
30zł/gram.

Cytat:wyrzeźbił jej już na zawsze, taki wyraz twarzy.
A to bym chętnie wrzucił tutaj: http://www.facebook.com/przecinki

No, muszę przyznać, że bardzo zgrabna reklama szminki (czy tam błyszczyku) Ci wyszła. Niestety nic ponad to. Tyle wspaniałych słów można napisać o kobiecych ustach, szminkach, o tym, jak się z nią bawią, malują, ile w tym obietnic, podtekstów, zauroczeń… a Ty tylko samochód i chusteczka higieniczna… ech. A historia, może nieco tajemnicza, ale praktycznie nie rusza, bo ledwo wszystko zostało zarysowane. Pełno takich rzeczy na forach, na youtube, na MTV itede… Jedynie motyw z truskawkami przykuwa uwagę i nadaje tekstowi jakieś tam plastyczności wizualnej i – powiedzmy – wyobrażeniowej… Ja nie kupuję, dziękuję.

I pozdrawiam. Wink
Erazmus dzięki za opinię Smile

Kwas hialuronowy bardzo zgrabnie wygląda na naszej Miss Euro 2012
http://i.iplsc.com/-/0001ONPDBM9E7TLG-C317-F3.jpg

Natomiast co do wtłaczania:
cóż ja znam definicję ze słownika języka polskiego a nie z amerykańszczańskiej wyszukiwarki google i występuje tam znaczenie dot. wlania płynnej masy do zbiornika, formy itp. Tongue
A i co do pisania ile rzeczy można robić ze szminką. Właśnie jest ona typowym atrybutem kobiecości. Można być ubraną w byle co i czerwoną szminkę i uwieść każdego faceta. Ja chciałam, żeby przestała kojarzyć się tylko z seksualnością, a zaczęła z innymi uczuciami, które przecież również towarzyszą naszemu życiu.
Nie kupujesz, ok, nie jestem tu po to, żeby słuchać tylko pochwał Tongue
Całkiem miło się czytało, aczkolwiek nie jest to dzieło do którego będę wracał z wypiekami na twarzy. I w zasadzie nie mam nic więcej do powiedzenia na temat powyższego Smile
Pozdrawiam.

P.S Erazmusie, sugerujesz, że jeśli wtłoczę sobie to dziadostwo to będę wyglądał jak na załączonym obrazku? Gdzie to można dostać? ^ ^
(07-08-2012, 16:37)Black Moon napisał(a): [ -> ]Całkiem miło się czytało, aczkolwiek nie jest to dzieło do którego będę wracał z wypiekami na twarzy. I w zasadzie nie mam nic więcej do powiedzenia na temat powyższego Smile
Pozdrawiam.

P.S Erazmusie, sugerujesz, że jeśli wtłoczę sobie to dziadostwo to będę wyglądał jak na załączonym obrazku? Gdzie to można dostać? ^ ^

Black Moon dzięki za komentarz Wink
Co do działania kwasu, można go dostać w gabinetach medycyny estetycznej. Efekty są lepsze i gorsze w zależności od zasobności portfela Smile
Zwiewny obrazek, parę drobnych błędów, całość nie męczy ale i nie zachwyca.
Takie sobie.
Spoko, Księżna, czepiam się, bo jestem wredny i w ogóle. Tekst nie zły, jest nijaki, po prostu. Aczkolwiek fantazje na temat długiej, czerwonej szminki wciąż uważam za kluczowe, a tutaj ma ona na pewno mnie niż 15 cm, tfu, tfu, za mało jej... Wink

Black Moon, nieśmiało chciałbym zaznaczyć, iż pani ze zdjęcia, które wrzuciłem, nie ma cycków, więc ostrożnie z życzeniami, bo złota rybka nie śpi. Wink A kwas hialuronowy dorzucają teraz wszędzie, gdzie się tylko da. Mało tego, każdy z nas ma go w swoim ciele bez takich zabiegów. Big Grin