Via Appia - Forum

Pełna wersja: Wytrawni gracze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
cuda już się wszędzie dzieją
politycy tak szaleją
z dali czarna zieje pustka
patrzcie to jest postać Tuska

od zgryzoty wychudł chłop
bo na renty robił skok
lecz alaru nie wyłączył
za kratami kiedyś skończy

Janusz z gracją rozdał karty
Miller patrzy ma bękarty
Waldek zmienił się w strażaka
na pagonie lśni buława

Jarek z Jackiem wiece robią
i twarzami bruk ozdobią
Maciarewicz w kółko biega
rosyjskiego szuka szpiega

Rydzyk już na miotle lata
dupą piekło pozamiata
narodowy się zawali
po pijaku budowali

co się w kraju tym wyprawia
to Szatana pewnie sprawa
lecz on w dupie ma to wszystko
woli w piekle legowisko

Bóg na tronie kota głaszcze
ja już na ten kraj nie patrzę
po co mam zawracać głowę
niech Polacy radzą sobie
Moim zdaniem: pretensjonalna rymowanka, napisana na poziomie szkoły podstawowej. Dzieci w ten sposób piszą. Nie mój typ poczucia humoru. Kilka rzeczy jest w ogóle bez sensu (co ma buława do bycia strażakiem, dlaczego niby Bóg głaszcze kota, ?). Ani to śmieszne, ani mądre.
Stopień generała oznacza buława a on sobie taki właśnie nadał. Dzieci w szkołach podstawowych teraz czytać nie potrafią nie mówiąc już o pisaniu. To nie jest satyra a obraz kraju nędzy i rozpaczy. To sama prawda co napisałem bo tak jest. Mnie nie interesują zapatrywania polityczne itp, bo ich nie mam. Przedstawiłem tylko obraz rzeczywistości. To dopiero początek tych graczy z wiejskiej. Szykuje się nieciekawa przyszłość. poz.
Hm, no ok rozumiem. Do mnie osobiście taki typ poezji nie przemawia jednak. Obraz nędzy i rozpaczy zapisamy w tak prosty (dziecięcy) sposób... Jakoś nie potrafię się przekonać do tego. Ten tekst nosi wszelkie znamiona satyry, ale jest zbyt "infantylnie" napisany. A już na pewno nie da się go potraktować jako "poważnego" wiersza (wierszyka, bardziej).
Satyry muszą być misternie napisane bez nazwisk ale żeby wiadomo było o co i kogo chodzi. To rymowanka nędzna ale przedstawia obraz tego państwa. Nie pisałem już o drogach, kolei, mostach na rzekach do których nie ma dróg. Mam niepokojące informacje dotyczące zamiarów Donalda. Zaczyna się dziać gorzej jak w PRL-u. Politruk w każdym urzędzie. Kto widział żeby ministrem skarbu robić archeologa. Teraz podatek za net wprowadza. Kryzys teraz dotknie Polskę bo to euro 2012 jeszcze ciągnęło gospodarkę teraz się zaczną cyrki. Ale to nie miejsce na takie dyskusje. Tekst jest nędzny i to wiem, i trochę przestarzały. Wpiszę mistyczny to nie wiem czy ktoś zrozumie, bo trzeba mieć trochę tej wiedzy. Może o kwiatkach i drzewach, przyrodzie coś napiszę a ten tekst będzie zarysem czegoś na miarę satyry. Poz.