Via Appia - Forum

Pełna wersja: Teatr portali literackich
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
przymknij na moment oczy

słuchaj słów
bo tu one są główną atrakcją
autorzy za kulisami mają już dreszcze

a za kurtyną
niecierpliwi się kilka zdań blondyny
to dla nich układa usta jak do nałożenia szminki

tłum fanów szykuje kwiaty

po niej kolej na kłębek nieszczęść
zablokowane uczucia rozkładają swobodnie swoje wnętrza
owrzodzone żołądki jelita i poranione serca

scena jest mała
a między wierszami jeszcze drepczą wspomnienia
w starych w kapciach

czasami autor tracił część swojej wypowiedzi
gdy słowa pływały w niej jak odpadki
topiła je krytyka
postrzeganą jak męska brutalność

lecz krytykę zabito
krytyką krytyki

już opada kurtyna
oklaski

tak oto w przyjaznej atmosferze
podziwiamy wzajemnie
swoje niezręczności
czy ten portal jeszcze żyje?
Co teraz mam napisać na ten tekst? Ogólna obserwacja czy konkretny, ukierunkowany zarzut? Czy może próbować odpowiedzieć na pytanie pod tekstem? (mała podpowiedź: mamy słoneczne, sobotnie popołudnie, a wcześniej był ciepły, sobotni dzień) A może najpierw upomnieć za pisanie posta pod postem, a potem zająć się wreszcie własnymi tekstami, zamiast ciągle cudzymi, co i tak nic nikomu nie daje?

Masz w zwyczaju trafne obserwacje, albo wyglądające na takie. Jeśli już porównywać do teatru, to raczej byłby smutny teatrzyk aktorów grających dla siebie nawzajem, gdzie tłumy fanów z kwiatami? Ale z tym to już nie mi dyskutować, formalnych uwag nie mam.
Ogólna obserwacja Smile Przepraszam ale tu taaki mały ruch, zastanawiałam się czy warto jeszcze wstawiać, miały być zmiany a pod wpisem co nowego ostatni wpis 26-04-2011 21:02.Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam
Lyssa Smile A ja nie bardzo umiem pisać poezję. Jednak w meritum sprawy zgadzam się... Teatr. Kilku aktorów obsadzonych w głównych rolach... lepszych... czasem gorszych.., jednak głównie w swoim powołaniu - znanych reżyserom. Epizody do wzięcia... kto pierwszy ten lepszy...
Krytykę zabito krytyką krytyki - rewelacja!

(19-05-2012, 13:35)Lyssa napisał(a): [ -> ]czy ten portal jeszcze żyje?

To samo pytanie zadałem sobie, nie tak dawno.
Ale zapytam inaczej.
Co jest grane?
Co znaczy ta sytuacja?

Kiedys czytałem wiersze, dziś cos się pisze.
Lyso, napiszę tylko tak. Lepiej bym tego nie ujął. Brawo.Smile

Starysto myślę że redakcja ma jakieś kłopoty o których nie mówi.....
A szkoda, szkoda, jeżeli faktycznie. Osobiście chciałbym wiedzieć jak dojechać do stacji końcowej.
Wyskakiwanie mnie nie cieszy.
Ano ano. Ma kłopoty. Najzwyklejsze ze zwykłych.
Krytyki (w domyśle Krytyków) też nikt nie zabił. Sami umarli, bo albo priorytety się zmieniły, ktoś został redaktorem VA, inni się wypalili i po prostu odeszli (przestali komentować). Zresztą postawiliśmy sobie pytanie, czy ranga Krytyka ma sens. Wyszło że niekoniecznie, bo się niewielu ludzi z ich zdaniem liczyło, dlatego ta ranga jest puki co zawieszona. W przygotowaniu, tzn już gotowa ale jeszcze nierozdana jest funkcja "oceniacza" czyli usera mającego możliwość (i obowiązek) używania systemu ocen gwiazdkowych. Rozpatruję się w aktywności poszczególnych userów bo chciałbym taką oceniającą dwudziestkę czy trzydziestkę wyłonić. Mile widziałbym podpowiedzi lub zgłoszenia Smile Zapewne ułatwiło by mi to znacznie życie.

Zapewne wiecie że jest nas mało, ekipę na palcach da się policzyć, a przecież uruchomiona jest druga edycja konkursu LS, na finiszu następny numer VA...
Na dodatek niektórych z nas dopadły poważne kłopoty zdrowotne. Ech dużo by gadać i się tłumaczyć. Faktem że powietrze cokolwiek uszło.
Ale przecież forum to nie tylko ekipa Smile, sądzę że przydał by się pewien zastrzyk ożywczych inicjatyw oddolnych. No wiecie PW do admina w stylu: wiesz, warto by zrobić to czy tamto, albo, chciałbym się sprawdzić jako krytyk oceniający. Bylibyśmy za takie coś bardzo wdzięczni.

Cieszę się że leży wam na sercu dobro forum. To bardzo budujące. To pierwszy krok, drugim jest pomoc, żeby działało lepiej.

A wiersz, hmm, całkiem całkiem Smile
Pozdrawiam serdecznie.
Przeczytałem, teraz rozmyślam.
A propos, pięknie byłoby, gdyby, ADM userów słuchała, czasami.
Więc po rozmowach prywatnych, tel, gg, skyp, nie mamy zdania co do współpracy z ADM.
Znaczy mamy, ale jakże odmienne. Inne.
I pytanie. Czy ja jako user, nędzny poecina, mogę krytykować, nawet wstawioną ocenę? Bo mnie ona nie pasuje do słów napisanych.
Jeżeli tak, to pierwszy zgłaszam moje możliwości oceniania.
Pozdrawiam i miłego życzę.

Zapewne wiecie że jest nas mało, ekipę na palcach da się policzyć....... - na takie tłumaczenie jest tylko jedna odpowiedź, dokoptować kilku mających czas, myślę że ktoś się znajdzie.
A co myślelibyście o wyróżnieniu najbardziej aktywnych użytkowników na forum właśnie taką możliwością tj. możliwością wstawiania ocen.
Czy byłoby to dla takiej osoby jakieś wyróżnienie?
Nie możemy niestety dać wszystkim tej możliwości, gdyż wtedy oceniać może też bot wyszukiwarki Google, a on daje losowe oceny wszystkim zindeksowanym utworom. To odpada też z tego względu, że bandy trolli potrafią psuć ludziom oceny pod utworami z powodu nielubienia autora lub zemsty itp.

O naborze do Ekipy myślimy i oczekujcie informacji już niedługo Smile Zapewne po wydaniu obecnego numeru można się czegoś spodziewać w tym temacie.

Starysto, administracja słucha userów, choć fajnie by było, gdyby userzy też częściej się wypowiadali, podpowiadali co zmienić, co dorobić itp oraz zrozumieli, że administracja nie czerpie żadnych korzyści z zarządzania forum, a wszystko co próbujemy robić robimy dla userów - choć często to wygląda jak metoda prób i błędów. Za to możemy tylko przeprosić, ale próbujemy co tylko możemy i na miarę naszych możliwości.
(20-05-2012, 22:06)Danek napisał(a): [ -> ]A co myślelibyście o wyróżnieniu najbardziej aktywnych użytkowników na forum właśnie taką możliwością tj. możliwością wstawiania ocen.
Czy byłoby to dla takiej osoby jakieś wyróżnienie?
Nie możemy niestety dać wszystkim tej możliwości, gdyż wtedy oceniać może też bot wyszukiwarki Google, a on daje losowe oceny wszystkim zindeksowanym utworom. To odpada też z tego względu, że bandy trolli potrafią psuć ludziom oceny pod utworami z powodu nielubienia autora lub zemsty itp.

O naborze do Ekipy myślimy i oczekujcie informacji już niedługo Smile Zapewne po wydaniu obecnego numeru można się czegoś spodziewać w tym temacie.

Starysto, administracja słucha userów, choć fajnie by było, gdyby userzy też częściej się wypowiadali, podpowiadali co zmienić, co dorobić itp oraz zrozumieli, że administracja nie czerpie żadnych korzyści z zarządzania forum, a wszystko co próbujemy robić robimy dla userów - choć często to wygląda jak metoda prób i błędów. Za to możemy tylko przeprosić, ale próbujemy co tylko możemy i na miarę naszych możliwości.

Z doświadczenia wiem, że, na fora w swej początkowej fazie istnienia są odbierane jak (forum to otwarta księga) okienko do rozmowy. Kończy się to po czasie, kiedy ustanowi się grupa. Tak, grupa panująca, potrafią tak się zorganizować że nawet ADM nic nie zrobi.
I tu masz kol Danek rację. No niestety ale tego przykrego faktu nie da się uniknąć, trolli nie brakuje, potrafią odebrać chęci do wszystkiego. Jednak nie bez winy jest w takich przypadkach ADM, początkowo przymyka oko na pewne zachowania, albo to z braku czasu lub niedopatrzenia twierdzi, a jakoś to będzie, no i w taki oto sposób, z forum, robi się TWA w bardzo wąskiej grupie.
Krytyka, recenzja, a nawet zwykła ocena takiego jak ja powinna być rzetelna, i równie podlegać ocenie innych, - ja z taką oceną się nie zgadzam, to moje zdanie bo ja myślę sobie tak...
Rozumiesz, rozmowa, dyskusja a nie wbijanie banów, upomnień, bo nie w temacie, bo ktoś się poczuł urażony, gdzie jest to forum na którym można rozmawiać, jeżeli ktoś knebluje usta.
Oczywiście wszystko w miarę i na miarę kultury.

Myślę że tak, masz prawo do oceny userze, ale tylko wtedy kiedy napiszesz komentarz do dzieła, recenzję, czy zwalisz go z nóg krytyką.
ADM, redaktor ma inną rolę, bo jest ekspert przecież, co nie? Smile
W swojej łaskawości niechaj popatrzy zawodowym okiem i powie, o kolego tak nie można, trolujesz, to widać, i następuje kasacja oceny i postu trolla, ale nie ban bo to takie upokarzające, takie nic warte, i tyle..
Pozdrawiam wszystkich, Wink

(20-05-2012, 14:46)gorzkiblotnica napisał(a): [ -> ]Ano ano. Ma kłopoty. Najzwyklejsze ze zwykłych.
Krytyki (w domyśle Krytyków) też nikt nie zabił. Sami umarli, bo albo priorytety się zmieniły, ktoś został redaktorem VA, inni się wypalili i po prostu odeszli (przestali komentować). Zresztą postawiliśmy sobie pytanie, czy ranga Krytyka ma sens. Wyszło że niekoniecznie, bo się niewielu ludzi z ich zdaniem liczyło, dlatego ta ranga jest puki co zawieszona. W przygotowaniu, tzn już gotowa ale jeszcze nierozdana jest funkcja "oceniacza" czyli usera mającego możliwość (i obowiązek) używania systemu ocen gwiazdkowych. Rozpatruję się w aktywności poszczególnych userów bo chciałbym taką oceniającą dwudziestkę czy trzydziestkę wyłonić. Mile widziałbym podpowiedzi lub zgłoszenia Smile Zapewne ułatwiło by mi to znacznie życie.

Zapewne wiecie że jest nas mało, ekipę na palcach da się policzyć, a przecież uruchomiona jest druga edycja konkursu LS, na finiszu następny numer VA...
Na dodatek niektórych z nas dopadły poważne kłopoty zdrowotne. Ech dużo by gadać i się tłumaczyć. Faktem że powietrze cokolwiek uszło.
Ale przecież forum to nie tylko ekipa Smile, sądzę że przydał by się pewien zastrzyk ożywczych inicjatyw oddolnych. No wiecie PW do admina w stylu: wiesz, warto by zrobić to czy tamto, albo, chciałbym się sprawdzić jako krytyk oceniający. Bylibyśmy za takie coś bardzo wdzięczni.

Cieszę się że leży wam na sercu dobro forum. To bardzo budujące. To pierwszy krok, drugim jest pomoc, żeby działało lepiej.

A wiersz, hmm, całkiem całkiem Smile
Pozdrawiam serdecznie.

W trzecim kroku proponuję nie pukać - przydałby się zastrzyk. Stroniąc od iniekcji, pozdrawiam serdecznie JJ

Tekst niegłupi, jednak obnaża poważne braki językowe. Szczególnie ostatnia strofoida uwłacza syntaktyce - jest kuriozalna. Przykro mi.