Via Appia - Forum

Pełna wersja: Ideał
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, ostatnio wśród moich wypocinek natknąłem się na, którki wierszyk jeśli mogę go tak nazwać ;P Napisałem go dosyć dawno, choć nigdy go nikomu nie pokazywałem może ze względu na swoją banalność lub dlatego iż żadko komukolwiek pokazuje to co pisze, co innego tutaj na forum, na które się natknąłęm więc pomyślałem dlaczego nie ? Oto i on mile widziana jakaś ocena bądź opinia ;] pozdrawiam !


Czym tak naprawdę jest ideał?
Każdy postrzega go inaczej i dla każdego jest inny,
Każdy ideał ma inne cechy charakteru, inaczej wygląda,
inaczej się ubiera, chodzi i wysławia ,
jeden jest wysoki, drugi niski,
jeden jest kobietą, drugi mężczyzną,
więc jeśli ideał jest jeden, to dlaczego jest ich tak wiele?
a jeśli nie ma go wcale, to dlaczego każdy go posiada?
Ty też jesteś czyimś ideałem,
Bo przecież wszyscy jesteśmy idealni...
Moim zdaniem jednak nie powinieneś nazywać go wierszykiem, gdyż...wierszykiem nie jest. Przynajmniej w moim mniemaniu.

"Jeden jest wysoki, drugi niski, jeden jest kobietą, drugi mężczyzną," - powiem Ci, że Ameryki to Ty bracie nie odkryłeś, a całość w sumie nie bardzo mam pomysł czemu mogłaby służyć... Nie wiem, może taka przypakowana złota myśl? Chwilowe przemyślenia zapisane zdanie pod zdaniem?

A tak na marginesie, to nie ten tekst przykuł moją uwagę. Cały czas zastanawiam się, jak to zrobiłeś: "którki", to jako ciekawostka, bo tyle razy próbowałem i ani razu nie udało mi się zrobić takiej 'literówki' nawet pisząc szybko ^ ^

Pozdrawiam.