Via Appia - Forum

Pełna wersja: List
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Drogie ja z przyszłości

nie stałeś się tym kim chciałem być
sprzedałeś swoje życie
za mieszkanie
za samochód
za sześćdziesiąt cali bzdur

dobrze że mam jeszcze czas się targować
ty nie masz go od dawna
Mocne. Szczere. I prawdziwe. Podoba mi się, przemawia do mnie. Może trochę zbyt oklepany temat, ale to:

Cytat:dobrze że mam jeszcze czas się targować
ty nie masz go od dawna

po prostu mnie urzekło.
Zdecydowanie TAK.
(12-04-2012, 18:43)Ascex3k napisał(a): [ -> ]po prostu mnie urzekło.
a mnie niestety nie

Przykro mi, ale nie tym razem Dodgy
Hm, ja mam mieszane uczucia. Nie podoba mi się inwokacja i późniejsze ujęcie w formę listu - jakoś to do mnie nie przemawia. Zastąpiłbym pierwszy wers całą strofką, jakimś wprowadzeniem.

W obecnej formie - tak pół na pół, jednak z przewagą na nie.

A, nie zrozumiałem sześćdziesięciu cali bzdur - do czego to się odnosi? Tzn rozumiem metaforę, ale dlaczego akurat 60, w dodatku cali?
Dla mnie oryginalne. 60 cali bzdur zastąpiłbym kilogramem bzdur.
Matołki, przeca tu o plazmę chodzi Big Grin
HESUS! Met, któremu do poezji tak daleko, jak mnie do obejrzenia Titanica mnie oświecił Big Grin

Jasne, teraz to widzę. Może wcześniej nie zrozumiałem, bo nie posiadam telewizora od jakichś 7 lat... Wink
Smile Jest świetny, Black, masz u mnie piąchę. Wink Podziwiam i zabieram do swoich notatek, można ?
No jasne, że można, starysto, bardzo mi miło Smile

Ok, widzę, że Met wszystko wyjaśnił więc ja już nie muszę ^ ^

Dzięki za komentarze i poświęcony czas.
PozdrawiamSmile

P.S. Root - chwali Ci się. Mój kontakt z telewizją ogranicza się do wycierania kurzu z telewizora ^ ^
Całkiem udany tekst, ale przyznam, że spodziewałem się mocniejszego zakończenia. Nie ma poza tym do czego się przyczepić. 4/5
I pozwolisz, że sobie go zapiszę.
Dzięki za wizytę i opinię, wojbik Wink

Pozdrawiam.
Proste, jasne, tylko trochę mi brakuje, co podmiot liryczny rozumie pod pojęciem "życie". Puentę lubię.
Dla mnie trochę mało poezji w poezji. Nie jestem za tym, by tworzyć zawijasy zrozumiałe tylko i wyłącznie autorowi, lecz tu za mało mam niedopowiedzeń, które jednak - dla mnie osobiście - w poezji są najistotniejsze.

Pozdrawiam Smile
Miło, że wpadliście i skomentowaliscie, Kruk i Boobic, dzięki.

PozdrawiamSmile
Dobre - tylko gdzie są rymy? Jak dla mnie to byłoby dobre, gdyby zastosować to jako wypowiedź jednego z bohaterów jakiejś prozy. Jako poezja to po prostu zdanie z dziwnie wstawionymi przejściami do następnej linijki.
Stron: 1 2