Via Appia - Forum

Pełna wersja: Wiosenna muzyka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiatr zmiata ruiny liści
rymuje je ze sobą
wtedy powstaje małe tornado
i nigdy nie nagrany przebój

Ciepło mu w tym pomaga
zapełnia drzewa zielonym rymem
i tak powstaje szereg piosenek
nuconych przez wiatr co chwilę

A gdy wiatr się uspokoi
pszczela orkiestra zaprosi do tańca
muchówki ,pszczolinki ,smukliki
i zagra wierzbowego walca.
Wybacz,ale ten kawałek też do mnie nie trafia. Jednocześnie wiem o czym chciałeś pisać,ale nie wiem co dokładnie miałeś na myśli pisząc ten kawałek. Jest taki jakiś hmm bezbarwny. Niby tu jakiś błędów nie widzę,ale utwór mi nie leży.

2/5

Pozdrawiam
X

Mimo wszystko cieszę się z odpowiedzi,bo to świadczy o tym,że ktoś jest zainteresowany moją twórczością.Typ poezji i prozy,jaką piszę,jest podyktowany moim świadomym wyborem,jakiego dokonałem przed laty i zdaję sobie sprawę , że nie każdemu może on odpowiadać . Uważam Pana za mojego nowego kolegę po piórze i jeśli Pan tylko zechce ,może przyjechać do mnie do Domu Pomocy Społecznej imienia Ojca Pio w Mogilnie 233 koło Nowego Sącza.

:
Witam,
Pierwsza zwrotka zawiera wiele zwrotów apoetyckich tzn używanych w mowie potocznej, które w poezji trąca po oczach.
Do mnie tez nie trafił ale w przeciwieństwie do Xorra wiem co Chciałeś powiedzieć.
Namawiam to ponownego przemyślenia tekstu Wink

Noir
Wiosenne harce
Arlekiny liści podskakują śmiesznie
po ziemi smaganej wiatrem
a potem mgła robi z nich tajemnicę
w której czyha omatnik

Lecz czas już najwyższy zapełnić
martwe drzewa zielonym rymem
żeby powstały prywatne piosenki
nucone przez wiatr co chwilę

A gdy wiatr się już zmęczy
pszczela orkiestra zaprosi do tańca
muchówki ,pszczolinki , smukliki
by zagrać im wierzbowego walca.

W trzeciej linijce pierwszej zwrotki powinno być : " a potem mgła staje się pułapką "



Już wiecie - pod pseudonimem "trawa 1965" ukrywa się Jarosław Roman