Via Appia - Forum

Pełna wersja: dopadło i mnie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
tak wpadło jak beznadzieja
bezwietrzność
wystarczy że dotknie
wtedy życie bez życia

nostalgia potęguje
zawroty a na usta ciśnie się
pytanie dlaczego

co jest warte więcej od niczego
jak przejść ulicę niepotrącony
by kwiaty nie gubiły zapach

ponuro i trupem pachnie
pisać czy płakać

a gdzie pouciekali wszyscy gdzie
Starysto jestem i pocieszamSmile Pisać! Ładny wiersz choć z nostalgią a kwiaty dopiero rozkwitną i zapachną, wiosna kluczami gęsi się otwiera. Pozdrawiam ciepło
Kilka błędów logicznych sprawia, że wiersz jest tylko "taki sobie". A mógłby być świetny!

tak wpadło jak beznadzieja -->co wpadło?
czasami oplecie --> co oplecie i co oplecie?
wtedy Zycie bez życia --> Zycie - to imię?

co jest warte więcej od niczego
jak przejść ulicę nie potrącony --> niepotrącony łącznie, poza tym to chyba niegramatycznie. Ciśnie mi się na usta "niepotrąconym", ale wtedy też czegoś brakuje, chyba...
a kwiaty pogubiły zapach --> spójnik "a" jest nieprawidłowo (nielogicznie) użyty

Ale zgadzam się z Lyssą - pisać! PISAĆ!

P.S. Incypit prawidłowo zapisuje się tak: *** (w nawiasie pierwszy wers wiersza), czyli w tym przypadku powinno być: *** (tak wpadło jak beznadzieja)
No tak, poprawione. Smile
Starysto, poprawiłeś pierwszy wers w wierszu, a pierwszy wers w nawiasie powinien być "zacytowany" w tytule. W wierszu już normalnie, bez nawiasu.
zmieniłem tytuł, tak prościej prostemu prostakowi Undecided
A i z tytułem o wiele lepiej!

Ale wciąż nie rozumiem tej zwrotki:

co jest warte więcej od niczego
jak przejść ulicę nie potrącony
by kwiaty gubiły zapachu
Jak życie jest do d... to zadaję pytanie - co jest warte więcej od niczego - czyli od takiego życia co jest nic nie warte. Jak to życie przejść itd - jak przejść ulicę nie potrącony - nie okaleczonym. By nie stracić godności - by kwiaty gubiły zapachu - proste? Czy jeszcze nie? Zawikłane, trudne? No tak musi być.
Gdybym to wszystko napisał to po co pisać wiersze, a i tak ktoś napisze że zbyt dużo słów.
Picasso namalował Guenicę, orzekli że bohomaz, a dzisiaj już tak nie myślą.
No ale ja ani Picasso ani Van Gog Big Grin
Ale to jest strasznie nie po polsku.

Pisałem już wcześniej - "niepotrącony" łącznie.

by kwiaty gubiły zapachu - a to jest błąd gramatyczny. Albo "by kwiaty gubiły (kogo? co?) zapach", albo "by kwiaty nie gubiły (kogo? czego?) zapachu"
ja tam widzę co innego, już dawno naprawiłem, o rany jakbym widział moją Panią Stec, do ostatniej kropi. "u" jasna cholera, już mam dość pisania, mówiłem, prostak ze mnie Confused
Big Grin

Jak pisać, to poprawnie. Co mi po wierszu, który ma tylko zadatki na dobry, wiersz, ale nie ma sensu...?

Pisać czy płakać? PISAĆ!