Via Appia - Forum

Pełna wersja: widok z okna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
biel

delikatny puch

formują się bałwany

i różne symbole

w bezwzględnym czasie

ślady ptaka

- niezmierzona kraina piękna


tylko dlaczego ludziom kojarzy się zimno?
Ostatnie zdanie psuje efekt. Rozumiem, że miało zmuszać do refleksji i w pewnym sensie być pytaniem retorycznym, ale odpowiedź istnieje i jest całkiem logiczna. Wsiadałeś kiedyś do zimnego samochodu w zimie? To tak jakbyś się dziwił, że pełna kuweta kociej kupy kojarzy się ze sprzątaniem kociej kupy Tongue
Jakby to lekko przeformułować... Może nie w formie pytania... Bo pierwsze siedem wersów jest naprawdę niezłe i nie zasługują na taki koniec.
Miał to być dwuinterpretacyjny wiersz na temat albo zimy albo chmur na niebie. Przeczytaj to jeszcze dwa razy...
Śnieg, zima - kojarzy się chłodno, ale przecież dzieci razem lepią bałwany, występują świąteczne symbole radości i jedności. Wzrastają więzi międzyludzkie (ciepłe serca).
Chmury - kojarzą się zimno, bo to z nich spływa deszcz, zasłaniają słońce, symbolizują smutek.
Dalsze interpretacje powinny nasuwać się same. W razie czego - pisz.
Dla mnie bardziej oczywiste jest skojarzenie z chmurami, fajnie to działa na wyobraźnię, potrafię sobie to wyobrazić, ten widoczek. Super, lubię takie coś. Tylko czy ludziom się to kojarzy z zimnem?W przypadku zimy - jasne, ale czy chmury? Mnie prędzej na myśl przyszło ciepłe, letnie popołudnie - w końcu czy z białego, delikatnego puchu pada deszcz? Raczej z ciężkich, ciemnych chmur, moim zdaniem.
Pozdrawiam.
biel (obłoki na niebie/zimowy śnieg)
delikatny puch (jw.)
formują się bałwany (dzieci się bawią/potocznie o cumulusach)
i różne symbole (świąteczne zabawki, śnieżynki/wyobraźnia ludzi patrzących na chmury często kreuje ciekawe obrazy)
w bezwzględnym czasie (wszyscy narzekają na zimę, choć zbliża ona ludzi, bo dopiero w piekle następuje prawdziwa przyjaźń/chmur raczej nic nie zatrzyma, snują się jak chcą)
ślady ptaka (wyleciały do ciepłych krajów/samolot na niebie robi często ślady lub po prostu ptak)
- niezmierzona kraina piękna (dwa krajobrazy - masę podobieństw i jedna trafna moim zdaniem pointa w postaci pytania retorycznego):
tylko dlaczego ludziom kojarzy się zimno? (już wyjaśniłem)