Via Appia - Forum

Pełna wersja: Moje gitarowe początki - dwie piosenki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich Smile.

Grać na gitarze uczę się nieco ponad miesiąc, ćwiczę sumiennie i codziennie. Ale nie ma mi kto powiedzieć, czy idę w dobrym kierunku, czy dobrze mi to idzie, czy warto itp. Tak więc wczoraj, jako że 14 luty spędzałem z jedyną kobietą, jaka mnie chce (gitara Tongue ), to i nastrój mi się udzielił, więc postanowiłem nagrać tę moją "brzdękaninę" do piosenek Farewell i Someone Like You . I chciałbym się dowiedzieć, czy właśnie: idę w dobrym kierunku z tą moją nauką gry? Czy jest naprawdę fatalnie (czyli po nieco ponad miesiącu powinno być znacznie lepiej)? Z góry dzięki za opinię.

Oto linki do nagrań:
Someone Like You - gitarowe początki - LINK!
Farewell - gitarowe początki - LINK!

Pozdrawiam Wink.
Gubisz czasami rytm. A nawet częściej niż czasami Tongue Odwzorowujesz na kimś bicie czy sam dobierałeś?

I wrzuciłeś w te same linki tę samą melodię.
Bicie dobierałem sam... ale rozumiem, co chcesz powiedzieć Wink. Dużo pracy jeszcze przede mną.
A co z piosenkami? Bo pod linkami jest ta sama Tongue
Próbujesz mi dopiec jeszcze bardziej czy jak? Nie jest ta sama, ale jak widać, w moim wykonaniu obydwie brzmią podobnie... Tak więc nie ma nad czym się rozdrabniać. Muszę ćwiczyć.
Nie próbowałam dopiec xD

Po prostu, hmm... Są zagrane prawie identycznie xD
To może to nie ja gubię rytm, ale ty gdzieś zgubiłeś słuch? Chociaż zapewne nie... Za mało mam umiejętności, żeby cokolwiek mówić i to ty masz rację.

Dziękuję i pozdrawiam.

Temat można zamknąć.
Ale dlaczego wychodzisz z agresją?

Prawie nie znaczy całkowicie. Nie spinaj się tak i ćwicz. I tyle.
Proszę o spokój, zanim się rozkręcicie. Tematu nie zamykam, wszak nie jedną opinią się żyje.
Fakt, oba kawałki zagrane bardzo podobnie.

Może zamiast zaczynać grać całe piosenki, skup się bardziej na podstawach. Tzn. ćwiczeniach koordynacyjnych, rozwijających. Może i takie ćwiczenia są nudne ale bardzo dużo dają Wink

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej grze. Grunt to się nie zniechęcać. Smile
Do niczego się nie zniechęcam Wink. Dziękuję za odpowiedź Smile.
Ze zmianą akordów radzisz sobie dobrze, więc jeśli Twoim celem jest piosenka ogniskowa, to dodaj do tego akordy barowe i ostro popracuj nad biciem i rytmem, bo te ostatnie jest tutaj najważniejszy, a najbardziej leży.

Cytat:To może to nie ja gubię rytm, ale ty gdzieś zgubiłeś słuch?

No to mnie rozbawiłeś Big Grin Ja Ci powiem dlaczego oba kawałki wydają się identyczne - nie przez bicie, ale przez to, że to są te same akordy, przynajmniej na początku... Powiedz mi tylko jaki jest sens wstawiania dwóch identycznych piosenek, subtelnie różniących się biciem? Może gdyby to ostatnie było jakieś urozmaicone i ciekawe, no ale po miesiącu gry to raczej mało realne. Więc bez spiny, bo trochę się zbłaźniłeś tą wypowiedzią, no offence.
Dzięki za odpowiedź. Miałem wtedy, gdy wrzucałem to tutaj, nieco gorszy dzień (powody osobiste...), przez co reagowałem na wszystko w nieco zły sposób, za co wszystkich przepraszam Wink.

Pozdrawiam.
Spoko, nie poczułam się urażona Tongue

A do grania ogniskowego z barowych przydaje się F, fis, h7, B, g, czyli w sumie podstawowe bary. Smile
No barowe to wystarczy umieć dwa (powiedzmy A i D) i już umiesz wszystkie ;P
Stron: 1 2