Via Appia - Forum

Pełna wersja: Śpiąca królewna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej, to znowu ja Wink Z kolejną konfrontacją rzeczywistości z bajką, tym razem ze śpiącą królewną. Proszę wytykać wszelakie błędy i krytykować.
Dziękuję, dobranoc! Tongue


Królewna podeszła leniwie do stolika kręcąc biodrami okrągłymi niczym dwie brzoskwinie. Przystanęła w wyzywającej pozie przy siedzących mężczyznach i uchyliła delikatnie usta.
Postawisz mi drinka kochanie?
Spytała uwodzicielsko patrząc wdzięcznie spod rzęs wytuszowanych mocno grubą warstwą mascary. Może to jej urok, może to Maybeline, mówiła reklama. W wypadku naszej królewny był to na pewno jej urok.
Przysiadła się do stolika i popijała drinka. Później następnego. Kolejnego. I tak dalej. Do momentu, kiedy nie zaczęło jej się kręcić w głowie. Ale nawet to nie powstrzymało ją od sięgania po coraz to nowsze alkoholowe wynalazki.
Jej blade policzki przybrały kolor dojrzałych wiśni, a oczy zaświeciły się jak malutkie gwiazdki na bezchmurnym letnim niebie.
Nagle bum. Czerń nieprzenikniona niczym mgła nad bagnami. Znowu urwany film.
Rano nasza królewna wstała budzona pocałunkami królewicza, który tak naprawdę nie wyglądał równie cudownie jak poprzedniego wieczoru. No, cóż, było dość ciemno i była pijana. Zdarza się.
Królewna podniosła się gwałtownie z łóżka i pobiegła do toalety. Zanurzyła głowę w klozecie zwracając wszystko, co miała w żołądku.
Kac. Sama sobie na niego, moja droga. zapracowałaś.
A mogłaś sobie jeszcze dłużej pospać.
Cytat:Królewna podeszła leniwie do stolika, kręcąc biodrami okrągłymi niczym dwie brzoskwinie.
Cytat:Spytała uwodzicielsko, patrząc wdzięcznie spod rzęs wytuszowanych mocno grubą warstwą mascary Maybeline.
Cytat:Może to jej urok, może to Maybeline, mówiła reklama.
powtórzenie

Ogólnie cały ten fragment zbyt "opisany", malo elastyczny, nie podoba mi się pod względem składniowym. Ja bym napisała tak:
Królewna leniwie podeszła do stolika, kręcąc biodrami krągłymi jak brzoskwinia. Przystanęła w wyzywającej pozie obok siedzących mężczyzn i kusząco uchyliła usta.
Postawisz mi drinka, kochanie?
Spytała uwodzicielsko, spoglądając wdzięcznie spod wytuszowanych grubą warstwą mascary rzęs. Może to jej urok, może to Maybeline. W przypadku tej królewny, to był na pewno jej urok.


Cytat:Jej blade policzki stały się naprawdę czerwone, niby dojrzałe wiśnie, a oczy zaświeciły się jak malutkie gwiazdki na bezchmurnym letnim niebie.
Jej blade policzki przybrały kolor dojrzałej wiśni, a oczy zaświeciły się jak malutkie gwiazdki na bezchmurnym letnim niebie.

Dalej już nieźle, ale mogłoby być lepiej ubrane w słowa

Cytat:który tak naprawdę nie wyglądał tak cudownie jak poprzedniego wieczorau. No, cóż, było dość ciemno i była pijana. Zdarza się.

Cytat:Zanurzyła głowę w toalecieklozecie, bo inaczej powtórzenie zwracając wszystko, co miała w żołądku.

Cytat:Sama sobie na niego, moja droga, zapracowałaś.

Fajny pomysł, miniaturka ma charakter, mimo że z życia wzięte.

Dziękuję poprawię Wink
A mi podoba się wszystko w takiej formie jak jest, pomijając to zdanie:
Cytat:Do momentu, kiedy nie zaczęło jej się kręcić w głowie.
Uciąłbym to "nie". Ale rozumiem, że w różnych częściach Polski, a nawet w różnych środowiskach mówi się różnie, wydaje mi się, że stąd może to wypływać.

Trafnie ujęty problem i dzisiejsze szanowanie się niektórych osób. Miniaturka na czasie.

9+/10

Pozdrawiam!
Dziękuję Hanzo! Smile
Co do tego "nie", mi tam jak najbardziej pasuje. Jak mówisz, wynika to pewnie z środowiska.
Pozdrawiam!
Błędy wymienione wyżej, więc nie będę zanudzać Tongue
Ciekawe i bardzo realistyczne. Po tytule myślałam, że to będzie jakaś bajeczka dla dzieci, ale treść miło mnie zaskoczyła Big Grin
9/10
Pozdrawiam i życzę dalszej weny!
A dla mnie tylko 6/10. Bo chociaż temat jest mocno na czasie, to sama miniatura mocno przewidywalna: ponętna panna, drinki, więcej drinków, ciach, rano kac itp. Chociaż wielki plus za zwrócenie uwagi na problem, który trapi większość klubów, a o którym jakoś niewiele osób mówi.
Może i przewidywalne, ale to jest celowy zabieg. Chciałam zwrócić uwagę na problem, który generalnie tak schematycznie wygląda. W każdym razie dzięki za komentarz. Tobie Lexis też! Smile
Pozdrawiam!