Via Appia - Forum

Pełna wersja: Tłumaczenie modliszki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kolega poszukuje nowego samczyka.

/ - przypisali mi kanibalizm a jedzenia w czas nie dali / tak tłumaczyła się modliszka.

To był piękny Romeo. Wszystkie moje oczka i trzy przyoczka, podziwiały jego cudowny, piękniejszy od słońca odwłok. Od moich dźwięków miłości oniemiał.
Szybko splotły się nasze ciała w tańcu rozkoszy maleńkich atomów, promieniał aż pogubił się w rzeczywistości.

Kiedy skończyły się godowe zaloty, z głodu i złości chudłam. Umierałam. W modlitwie ręce składałam.
Nienasycony położył mi głowę na kolana. Ofiara baranka, myślałam -znakiem niebiosa mnie wysłuchały.

Ugryzłam te delikatnie pełne zachwytu usta. Kruchy łepek, nie pamiętam kiedy połknęłam. Został mi marny kadłubek zdziwionego cymbała. Malutki pomnik rozkoszy.

Jest niewinna.
Znaczy, że ona sama nie wie kiedy to robi? Big Grin

Cytat:Od moich dźwięków miłości oniemiał zdumiony.
Dziwnie brzmi. Może "od dźwięków mojej miłości". No i oniemiał zdumiony to z lekka masło maślane - jeśli oniemiał, to wiadomo, że zdumiony Smile


Cytat:Szybko splotły się nasze ciała w tańcu rozkoszy (...)
Do Yody upodabniamy się?

Cytat:Kruchy łepek nie wiem kiedy połknęłam.
Kolejna dość dziwna konstrukcja zdania.

Spację stawiamy po znaku interpunkcyjnym, nie przed nim.

Temat jest ok, ciekawy, tylko z wykonaniem gorzej. Za dużo dziwacznych konstrukcji jak na tak krótki utwór. Nie wiem, czy to taki nawyk z poezji czy nie, ale radzę Ci uprościć zdania. W prozie to wypada dużo lepiej Smile
Nie pisałam nigdy prozy, pierwsza próba.
Domyśliłam się Wink
I nie chciałam Cię wcale zniechęcać - próbuj. Nie od razu Kraków zbudowano.
Troszkę poprawiłam, dziękuję za podpowiedzi.
Dlatego ja pisze poezję. No, powiedzmy, Huh że piszę poezję.
Rzeczywiście, trochę te zdania dziwne.
A ja proponuję zrób z tego wiersz, bomba będzie. I 10 gwiazdek Lyso.
Bo temat, miodzio.
Zrobię z tego wiersz Smile
Bardzo fajne, nie zrozum mnie źle, ale... sympatyczne:-)