Via Appia - Forum

Pełna wersja: Koleżanki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na przystanku tramwajowym, byłem świadkiem rozmowy dwóch pań.

- A Ty wiesz, że wczoraj przyszedł mój Szymon z szkoły i był bardzo rozdrażniony.
- A niby czym, co się stało.
- Twierdzi że dzieci się śmieją z niego bo jego ojciec jest leniem i nigdzie nie pracuje.
- To fakt
- Rozważam by się z nim rozstać
- Ale co Ty, on taki jest dobry w łóżku.
- A co mi tam, łóżko to nie wszystko.
- Dla mnie tak, lubię sex.

Już wchodząc do tramwaju, pani która rozważała by się rozwieść, stanęła jak wryta pytając koleżankę.

- Coś ty powiedziała ? Taki dobry w łóżku ?

Fakt, rozmowa zabawna dość. Jednak czy to miniatura literacka ?
Zadaję sobie to samo pytanie.Undecided
(31-01-2012, 08:18)starysta napisał(a): [ -> ]Zadaję sobie to samo pytanie.Undecided

A ja uważam że ten tekst mógłby być bardzo dobrym, humorystycznym wstępem do rozważań o wierności małżeńskiej.
Ciekawe. Zabawne. Podobało mi się. Jestem na tak.
czy imię Szymon jest użyte ze względu na jego głębokie konotacje kulturowe, judeo-chrześcijańskie chcąc być bardziej precyzyjnym? Nie chciałbym znadinterpretować Wink
Piękne pytanie do pytania, czy to jest miniatura Big Grin

Starysta - w pytaniu smtk 69 jest istota.
Jednym ze znaków w tekście jest np. imię bohatera.
Pisałam- miniatura to semantyczna (znaki) konstrukcja, zamknięta i uporządkowana, elementem istotnym jest nie ogólna refleksja czytelnicza, ale sposób uporządkowania elementów świata przedstawionego.
(01-02-2012, 11:30)smtk69 napisał(a): [ -> ]czy imię Szymon jest użyte ze względu na jego głębokie konotacje kulturowe, judeo-chrześcijańskie chcąc być bardziej precyzyjnym? Nie chciałbym znadinterpretować Wink

Broń Panie Boże. Przypadek, jak powiedziała Zosia Annie zapytana,
- Ty jesteś w ciąży ?
- Przypadek. - odpowiedziała.

Smile Miłego życzę.