Via Appia - Forum

Pełna wersja: Mój patriotyzm
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
nie zakazujcie palić emerytom
nawet w miejscach publicznych
od dymu umrą
taniej
i szybciej niż niepalące grubasy
i inni śmiertelnie zdrowi rodacy

zrozumiałam jak hamuję loty Polski
będę palić i jeszcze wypiję
„ku chwale ojczyzny”
to patriotyczna postawa
moi przodkowie żyli prawie do setki

gdy z dymem puszczę system nerwowy
spopielcie doczesną powłokę
zostanie tylko duch czysty
wychowałam już wolność w sobie

dymne znaki pety na drodze
i żar na końcu papierosa
to troska
patriotyzm dowodzi się nie tylko krwią

śmierć szybka seniora
to sprawa ogólnopolska
i patriotyczna
Cięty języczek, masz też, jak czytam. Trafny, Tylko nie przesadzaj z tym paleniem, jeszcze chcemy czytać Twoje wiersze. INNE. Smile
APEL, bo tak go odczytuję, ale niehumanitarny. JA CHCĘ ŻYĆ Big Grin rzucam palenie, a to dopiero ich zaboli. Wink
Może jeszcze wydolę dwadzieścia latek, to dopiero straty dla mojego Państwa. Confused

Tak masz rację Lyso, dobija nas żywcem, emerytów, OCZYWIŚCIE. Sad
Bardzo ciekawie i zgrabnie to przedstawiłaś - podoba mi się. Ironia i sarkazm aż kapią na podłogę. Hm...tekst mógłby spokojnie startować jako promocja ZUS-u - "Pal, ćmij i płuc nie oszczędzaj. Ku chwale ojczyzny do grobu się wpędzaj".

A tak na poważnie to naprawdę ciekawa sprawa i warto zatrzymać się na dłużej, i poświęcić chwilkę problemowi, który kryje się pod tą ironią.

Lyssa, w Twoich wierszach ostatnio starość, starość, starość... Pozdrawiam.
(29-01-2012, 19:34)starysta napisał(a): [ -> ]Cięty języczek, masz też, jak czytam. Trafny, Tylko nie przesadzaj z tym paleniem, jeszcze chcemy czytać Twoje wiersze. INNE. Smile
APEL, bo tak go odczytuję, ale niehumanitarny. JA CHCĘ ŻYĆ Big Grin rzucam palenie, a to dopiero ich zaboli. Wink
Może jeszcze wydolę dwadzieścia latek, to dopiero straty dla mojego Państwa. Confused

Tak masz rację Lyso, dobija nas żywcem, emerytów, OCZYWIŚCIE. Sad

Czasami bywa cięty,dziękuję za...trafny, lubię się bawić satyrą Smile) Żyj sto lat Starysto i nie pal.



(29-01-2012, 19:39)Black Moon napisał(a): [ -> ]Bardzo ciekawie i zgrabnie to przedstawiłaś - podoba mi się. Ironia i sarkazm aż kapią na podłogę. Hm...tekst mógłby spokojnie startować jako promocja ZUS-u - "Pal, ćmij i płuc nie oszczędzaj. Ku chwale ojczyzny do grobu się wpędzaj".

A tak na poważnie to naprawdę ciekawa sprawa i warto zatrzymać się na dłużej, i poświęcić chwilkę problemowi, który kryje się pod tą ironią.

Lyssa, w Twoich wierszach ostatnio starość, starość, starość... Pozdrawiam.

Bo Lyssa ma już swoje lata ale jeszcze lubi brykać. Smile)