Via Appia - Forum

Pełna wersja: *** [Miała być muzą]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Miała być muzą
naiwną kretynką o różowych policzkach
miała podawać mu siebie
po kazdym akcie tworzenia
w zamian łapiąc tylko oddechy

naga w pościeli
brudziła popiołem

a on siedział skulony
i coraz mniej było poety
przygiotła go doskonałość
wzoru szminki na papierosie
hmm... daje do myślenia. "i coraz mniej było poety", jeśli był nim kiedykolwiek. OK.



Pozdrawiam.
naga w pościeli
brudziła popiołem
...przypuszczam że to modelka Confused miała być.

[b]a on siedział skulony
i coraz mniej było poety[/b...metafora czy poeta.
Miała być muzą...po każdym akcie tworzenia
w zamian łapiąc tylko oddechy
..kurtyzana ?przygiotła go doskonałość
wzoru szminki na papierosie
...a więc modelka ?
Sam już nie wiem, Może za trudny dla mnie,,...bo naiwna kretynka

Jeszcze sobie poczytam. Bo coś w nim jest.
Wink miała być naiwną kretynką o różowych policzkach, to był poeta..... marzyciel. Bardzo ładny wiersz...po każdym akcie tworzeniaSmile
Witam,
Dziękuje za odwiedzenie i opinie : )
Szachu miło, ze zaszczyciłeś pierwszym komentarzem
Starysto ja nie tłumacze się z tego co robię wiec myśl dalej Smile
Lysso miło, że wpadłaś
Witam,
hm, poeta tracący muzę i zawodzący się na niej, coraz mniej go poprzez ból który odczuwa po jej stracie, już nie ma swojego natchnienia. Róż - chyba za nim nie przepadasz

Pozdrawiam Madame
Widać, że jest coś w tym wierszu, i widać coWink
Bardzo rzadko toleruje niezbyt przyjemne słowa w poezji. Lubię gdy pewne rzeczy oddaje się bardziej subtelnie, ponieważ uważam to za wyznacznik dobrego wiersza.Tutaj jest inaczej. Nie przeszkadzało mi to zanadto.
Utwór ma charakterek, co dodaje trochę animuszu i stwarza obraz, albo obrazek. Trzeba się tylko przyjrzeć.
Jest lepiej niż w porządku, więc 4/5
A to mi się podobało. W przeciwieństwie do poprzedniego twojego wiersza. Kawałek z malejącą ilością poety - dżinius!
Witam,
nie wiem skąd pomysł na odświeżanie moich tekstów, nie mniej jest to niezmiernie miłeSmile
dziękuję za odwiedziny i komentarze ^^

Noir
Jest świetny, dawno nie czytałam tak dobrego wiersza. Liryczny, ale bezpośredniość, aż kolokwialna, oddziela go od bycia mdłym. Piękny wizerunek femme fatale i rozmarzonego dziecka-poety, przypominającego mi trochę Kafkę, trochę Schulza. To bardzo odległe skojarzenia, wiem. W nastroju zupełnie inny - opowiadasz z dużą dozą dystansu, ale jednak stajesz po Jej stronie.
5/5, pozdrawiam;)
Witam,
Dziękuje Maskotko za odwiedziny, ciesze się, że się podoba Smile
ciekawe skojarzenia swoja drogą, zastanawiające wręcz...

Ps.: zazwyczaj staje po stronie kobiety

Czarne pozdrowienia