Via Appia - Forum

Pełna wersja: Problem?:<
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam trochę problem ze stylistyką i błędami językowymi w tym co piszę. Gdzie mogłabym znaleźć kogoś kto pomógłby mi trochę udoskonalić mój tekst żeby nadawał się do czytania?


Z góry dziękuję za odpowiedziSmile
Wrzuć na forum, ktoś na pewno skomentujeSmile
Jak powiedział haniel- na forum. Uwierz, większość błędów zostanie ci wytknięta. Tongue
Poza tym, możesz poszukać tzw bety. Najlepiej wśród swoich znajomych, przyjaciół, itp.
Kolejną możliwością jest wrzucenie tekstu na bloga. Proponuję onet. Wystarczy zdobyć czytelników (byleby pisali poprawnie) i oprosić pod, czy nad, postem, by wypisali błędy, które zauważą. W większości się sprawdza. No i można się zgłosić do ocenialni- tam wypisanie błędów jest obowiązkowe, tyle, że nie zawsze jest to rzetelne. Ale jednak.
Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam.
Cytat:Kolejną możliwością jest wrzucenie tekstu na bloga. Proponuję onet.

Jak długo funkcjonuję w świecie blogów, tak nikt nigdy nie wypisał mi błędów, co najwyżej wspomniał o powtórzeniach i literówkach. Błędów składniowych i stylistycznych nikt (nie licząc oceniali, ale to co innego) nawet się nie tyknął. Moja propozycja? Pokazać tekst poloniście, na pewno będzie profesjonalnie sprawdzony. Smile
Cytat:Jak długo funkcjonuję w świecie blogów, tak nikt nigdy nie wypisał mi błędów,
A jak jak żyję, to mi wypisują. Przynajmniej niektórzy. Może masz kiepskich czytelników?
No a ci, którzy tylko wspominają, plączą się wszędzie.
Cytat:Może masz kiepskich czytelników?
Paru na pewno. Ale żeby nie robić ofa, powiem, że blog to jednak nie jest najlepszy pomysł, bo faktycznie wiele zależy od tego jakich czytelników się zdobędzie. Już nie mówiąc o tym, że najpierw trzeba w ogóle jakiś zdobyć. Chociaż czasem mam wrażenie, że tylko ja sama param się wypisywaniem innym błędów... i to tylko tych, które jakimś cudem uda mi się zauważyć.
(18-01-2012, 11:29)October26 napisał(a): [ -> ]Mam trochę problem ze stylistyką i błędami językowymi w tym co piszę. Gdzie mogłabym znaleźć kogoś kto pomógłby mi trochę udoskonalić mój tekst żeby nadawał się do czytania?


Z góry dziękuję za odpowiedziSmile

Proponuję lekturę działu Kącik Literata. Zawarliśmy tam mały zbiór porad, które w początkowym stadium pisania bardzo się przydają.

Oczywiście zachęcam też do wrzucenia tekstu na forum. Proszę jednak liczyć się z tym, że mogą być osoby, które nie będą wytykały wszystkiego jak leci. Prawdopodobnie zasugerują częste błędy, zasygnalizują miejsca i dadzą rady jak to poprawić, ale proszę też nie liczyć, że bez własnej pracy wszyscy będą za nas robić korektę Wink