Via Appia - Forum

Pełna wersja: Do przyjaciółki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Do przyjaciółki

nawet skrzypiące drzwi
i stara pakamera
nie chcą uwierzyć mi
że jestem w pełni szczera

ale co zrobić mam
żem na co dzień popaprana
i rękę uciąć dam
żeś przez aniołów zesłana

bo po kawusi nad rzeką
czas czerni dobija do końca
i po skrzydlatych ploteczkach
ja znów jestem
dzieckiem Słońca
Undecided te rymy, kochana, te rymy, mnie nie pasują w ogóle, wierszowi szkodzą. Tak mi się, się wydaje.

żem na co dzień... Huh ...a ja żem, dżem na śniadanie miał.
itd.
wrócę. Poczytam i wrócę.

Dlatego, że
Cytat:i po skrzydlatych ploteczkach
ja znów jestem
dzieckiem Słońca
to jest och i ach Smile
Podobał mi się temat: babska przyjaźń. Jednak zgadzam się z przedmówcą, że te "żem", "żeś" nie są zbyt fortunne. Uważam, że gdybyś trochę przeszlifowała wierszyk to całkiem zgrabny może być.
Pozdrawiam
Rzeczywiście trochę niezgrabnie.
Temat babskiej przyjaźni... O, tak. Ładnie ujęte, jak się niektóre osoby dowartościowują przy tych o mniej dominującej osobowości. Jak plotkują. Znam to. Big Grin To jest ta ,,zła droga". I podmiot liryczny rozstaje się po plotkowaniu z przyjaciółką i znowu jest sobą - szczęśliwą, mniej zakompleksioną, bo nikt nie daje wrażenia gorszej w porównaniu.
Wracam Smile

skrzypiące drzwi
stara pakamera
nie chcą uwierzyć

na co dzień
trochę szalona
szczera jestem

w aniołach mam przyjaciela

nad rzeką
czas końca dobija
i po skrzydlatych ploteczkach
ja znów jestem
dzieckiem Słońca

Wybaczysz ? Tak sobie wodze popuściłem. Smile Heart
Rymy są dla tych co potrafią, wierz mi jest ich nie wielu.
Dzięki Wam wszystkim za komentarze! Smile Też nie jestem do końca przekonana, zadowolona z tego wiersza, czasami tak trudno wyrazić myśli, wrażenia, pewne subtelności.
Cytat:jak się niektóre osoby dowartościowują przy tych o mniej dominującej osobowości. Jak plotkują. Znam to. To jest ta ,,zła droga". I podmiot liryczny rozstaje się po plotkowaniu z przyjaciółką i znowu jest sobą - szczęśliwą, mniej zakompleksioną, bo nikt nie daje wrażenia gorszej w porównaniu.
Changed, to akurat przykład na to jak różnie można interpretować. Bo pisząc to miałam na myśli zupełnie co innego. Ale Twoja myśl też jest bardzo ciekawa Big Grin

starysta,
Cytat:Wybaczysz ? Tak sobie wodze popuściłem.
Rymy są dla tych co potrafią, wierz mi jest ich nie wielu.
wybaczam, wybaczam i zachęcam Tongue rzeczywiście zgrabnie to wyszło
a co do rymów - ja jednak uważam, że trzeba próbować Smile

A więc powodzenia życzę. Smile