Via Appia - Forum

Pełna wersja: końska psychoza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
rocznie produkuje się
około 6,7 miliona ton
ludzkich zachowań

[ukryj]

pod względem świadomości
pomiędzy rejonem oddziaływania pasatów
(odkrycie kawy)
a rejonem o przeważających wiatrach zachodnich
(ekspres do kawy)

nastąpił gwałtowny spadek
do patologii czynnościowej (ręczny młynek do kawy)
a nie strukturalnej (kawa w postaci zliofilizowanej)

w percepcji (postrzeganiu)
rzeczywistości przez
Międzynarodową Organizację

podejrzewano nawet, że istnieje związek między
"własną myślą"
a
spożyciem nowej używki (pianka kawowa)
oraz
impotencją (s)postrzegania ludzi na Księżycu



w odniesieniu do generacji
drobnych producentów
neuroprzekaźników w synapsach
konie (1,17 mln ton)
stawały się pierwszymi ofiarami
racjonowania treści myślenia
(soja, trzcina cukrowa, pszenica)

przed okresem (nie)dojrzałości
w ośrodkowym układzie nerwowym
sposób myślenia ulega całkowitej dezorganizacji
(w zależności od ruchu słońca, pasatów i monsunów)



wzrok: spostrzeganie czegoś, czego nie ma
przeważnie chodzi o marzenia

słuch: inne osoby nie słyszą niczego
stan ciszy powstał w czasach wszelkich "nienormalnych" zachowań

węch: "smród"
działa pobudzająco i orzeźwiająco, przyspiesza przemianę materii
i zwiększa sprawność myślenia

dotyk: osoba "czuje" np. "łażące po nim robaki", choć ich nie widzi
(noc, zgaszone wszystkie światła w pomieszczeniu)


iluzje organiczne, tzw. "starcze" polegają na zniekształceniach

spostrzeżeń


powyżej 1000 mg kofeina staje się trująca

puszka coca-coli
jest szkodliwa

z powodu

ludzkich zachowań


13.01.12

w inspiracji:
http://pl.wikisource.org/wiki/Mnemotechniki
źródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%84ski...ko%C5%9Bci
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kawa
http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychoza


Liwaj, przeczytałam... i nie wiem, jak mam się odnieść...
mam mieszane uczucia
na pewno Twój tekst zapada w pamięć
ale nie mogę rozgryźć, czy mi się podoba...
by to tęczowy kucyk, no :/
tytuł trafny

Pomysł jest ciekawy, lubię twoje zabawy słowami. Wbiłeś/aś mi szpadel w potylicę, zabij mnie, a nie potrafię pod tym napisać konstruktywnego komentarza.

Na pewno warto przeczytać.

I tak za te wypociny pewnie warna dostanę, więc doceń poświęcenie Wink
Nie dostaniesz, bo ja też nie wiem, co napisać i pewnie większość będzie takiego zdania Big Grin
Powiem, że mi się podoba, takie absurdalna zabawa słowem.
Nie znam się na takich fikołkach, ale jestem na tak.
Jej, jej, jej. Albo jestem głupi albo Twój tekst jest za mądry. Poza tym, że nie wiem o co chodzi, to podobał mi się. I zaczynam lubić takie zwariowane teksty. Niestety, nic bardziej konstruktywnego nie przyszło mi do głowy.
3x tak.
Pff. Jeśli ktoś w tym zacznie dostrzegać różne rzeczy, stwierdzisz, że po prostu posklejałaś kilka tekstów z wikipedii. Jeśli stwierdzi, że to nie ma sensu, to nic nie powiesz, ale pomyślisz sobie, że dobrze wiesz, co miałaś na myśli robiąc to, co zrobiłaś.

A ja sobie myślę, że większość zdań, które wyjmie się z kontekstu, nabiera rozległej symboliki i każdy w nich widzi, co chce. I ty o tym, wiesz, i to wykorzystujesz. Chyba. I mam wrażenie, że tekstu tu jest więcej niż treści, ale to nie jest źle, to bardzo ładnie, to ozdabianie. Trochę ciężko odnaleźć w tym, co się widzi, to, co Ty widziałaś. I nie mogę być pewien, czy czytam to, co napisałaś. Ale Tobie to nie przeszkadza, prawda? Trochę brzydko wygląda, ale to tak miało być, wiem. Tylko, że to nadal brzydko. Ale w sumie to też nie przeszkadza. Jeszcze tylko odnośników brakowało[potrzebne źródło] : D

Mnie najbardziej z całego tekstu zapadł ten fragment (i trochę dalej):


przed okresem (nie)dojrzałości
w ośrodkowym układzie nerwowym
sposób myślenia ulega całkowitej dezorganizacji
(w zależności od ruchu słońca, pasatów i monsunów)


Który wydaje mi się prosty w interpretacji, ale nawet tutaj nie wiem, czy myślimy o tym samym. Oczywiście nie musimy, ale zawsze gdy czytam wiersz chcę się jakoś porozumieć z autorem, zrozumieć, o czym myślał, nawet jeśli sam widzę wiersz inaczej.

: )
Ciekawy eksperyment - choć jako forma - wtórny, jak otrzymywanie na lekcjach chemii tlenków czy innych takich (z chemii jestem w epoce kamienia łupanego).

Ale udało ci się bardzo ciekawie skomponować myśli w tekście - to jego niewątpliwy walor - zbudować refleksje, którą budzą kolejne frazy
Mnie zachwycił początek, motyw kawy, w ogóle fantastyczna gra słów z intelektualnym i literackim "czujem". Gratuluję.

7.5/10
przeczytałem, ale właśnie piję kawę i nie wiem, czy to dla mnie dobrze czy nie? Tekst jest ciekawy z literackiego punktu widzenia, gdyż jeśli chodzi o treść, to kompletnie nie wiem, o co kaman. Szczerze mówiąc, zupełnie mi to nie przeszkadza, gdyż lubię takie "odjazdy". Groteska, absurd, surrealizm, to moje drugie albo i trzecie ja. Dlatego popieram z całych sił. OK.



Pozdrawiam.
To pewnie by się dało zinterpretować. Może nawet ja bym dała radę. Ale to jest cudowne w tym, że nikt nie potrafi do końca stwierdzić o czym mówisz. Chyba tu wrócę i spróbuję swoich sił. Zaje*iste.
Zgodzę się z Changed. Ja osobiście nie mam pojęcia o czym jest mowa, ale całość mnie... zafascynowała(?) Fajne oderwanie się na chwilę od rzeczywistości, bo czy ktokolwiek rozgryzie jaki sens ma ten tekst? Tongue
Dobre. Nawet bardzo.
Proszę przeczytać.
Poniższy komentarz jest odzwierciedleniem mojej, pozbawionej ładu głowy. Można się z nim zgodzić lub też nie. Treść jest chaotyczna, pozbawiona elementarnych zasad j.polskiego.

Wyraża tylko moje zdanie.


Myśl:

czy jeśli konie poprzez politykę ekonomiczną państwa, mającą na celu obniżanie cen, (karmy dla koników) stają się ofiarami manipulowania umysłu. Narzucanie przez gospodarza toku myślenia "pszenica jest dobry" po czasie powoduje ten sam defekt u konika.

[Koń nie ma wolnej woli w wyborze pokarmu jak to się dzieje nie wolności].

Pytanie 1:

Czy kawa wpływa podobnie na człowieka ?

Pytanie 2:

Czy państwo obniżające cenę produktów zawierających kofeinę, wpływa na jej zakup?. Czy działanie mocarstw, w postaci przedsiębiorstw posiadających większość rynku, odbija się na spożyciu kawy ?

Odp. 1 - Teoria: Kofeina pobudza. Pobudzenie prowadzi do patologii.

Cytat:nastąpił gwałtowny spadek
do patologii czynnościowej (ręczny młynek do kawy)
a nie strukturalnej (kawa w postaci zliofilizowanej)


Czy patologie czynnościową możemy rozumieć w postaci siły fizycznej? Obniżaną poprzez coraz częściej występującą patologie strukturalną, prowadzoną przez wymienione "korporacje".

Firmy poprzez patologię pracy - zastraszanie pracownika - mogą doprowadzać do samobójstw (oddziały wielkich firm w chinach, skoki z okien w proteście.)

*Struktura (łc. structura "budowa, sposób budowania")

Odp. 2 - Im większy stres, więcej pracy "zadanej" przez pracodawce tym więcej litrów kawy spożywa przeciętny kowalski.

Państwo nie obniża sztucznie cen kawy lecz robi to z alkoholami. Napoje procentowe mamią społeczeństwo dając ułudę spełnienia, szczęścia.

Cytat:wzrok: spostrzeganie czegoś, czego nie ma
przeważnie chodzi o marzenia

słuch: inne osoby nie słyszą niczego
stan ciszy powstał w czasach wszelkich "nienormalnych" zachowań

węch: "smród"
działa pobudzająco i orzeźwiająco, przyspiesza przemianę materii
i zwiększa sprawność myślenia

dotyk: osoba "czuje" np. "łażące po nim robaki", choć ich nie widzi
(noc, zgaszone wszystkie światła w pomieszczeniu)


czy zmysły oszukiwane przez kofeinę / alkohol nie prowadzą do załamań nerwowych? Te z kolei mogę powodować myśli samobójcze.

Myśl 2:

Cytat:powyżej 1000 mg kofeina staje się trująca

puszka coca-coli
jest szkodliwa

z powodu

ludzkich zachowań


Kofeina staję się trująca poprzez stwarzanie złudnych nadziei. Jeszcze jedna kawa i dokończę ten rozdział. Jeszcze jedna i ...
Ile ludzi potrafi dziś funkcjonować bez kawy ? Ile alkoholików jest wstanie powiedzieć nie ja już nie pije gdy spotyka ich traumatyczne przeżycie. Ludzie nie potrafią przestać szukać pomocy. Pomocy w używkach.

Cytat:ocznie produkuje się
około 6,7 miliona ton
ludzkich zachowań


Czy po spożyciu kilku kaw (używek) jesteśmy wstanie myśleć czysto racjonalnie? Czy nasze reakcje nadal należą do nas ?


Cytat:podejrzewano nawet, że istnieje związek między
"własną myślą"
a
spożyciem nowej używki (pianka kawowa)


Osoba dostająca napadów agresji z powodu źle przygotowanej kawy czy pozbawionej takich elementów jak cukier,śmietanka, czy pianka jest chora psychicznie.





edit:

Praca jest genialna, w moim odczuciu przedstawia poważny problem nękający ludzi, ujęty w szczególnie subtelny sposób.
Magiczny, dzięki tobie nastąpiło oświecenie. Zakładając, ze to, co piszesz jest zgodne z założeniem przekazu Liwaj. Ale nawet jeśli nie, to i tak podziwiam za zrozumienie i wyłuszczenie tego.