Via Appia - Forum

Pełna wersja: Co musiałoby się stać, żeby wiatr przestał wiać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak w tytule. Pytam serioSmile
Ziemia musiałaby przestać się obracać?

To zagadka?Big Grin

Tylko to mi wpadło do głowy.Wink
Haniel, ogarnij się xD Wiem że ta noc była popieprzona, ale... nie roznoś tego po tematach xD

Hmmm, gdybym ja napisał dobre opowiadanie to wiatr pewnie z wrażenia przestałby wiać.
Przecież o niczym takim nie gadaliśmy:p
Ta, o niczym poza antenką Nieumierającego Żebraka i kosmitę gwałcącego Szadena w kolano. -_-
1. Ziemia musiałaby stracić grawitację, która "trzyma" atmosferę. Wiatr bierze się z różnic ciśnienia atmosferycznego, czyli nacisku powietrza na powierzchnię planety. Wieje od wyższego do niższego ciśnienia.

2. Ciśnienie musiałoby być jednakowe w każdym punkcie, czyli Ziemia musiałaby mieć idealnie płaską powierzchnię.

Aczkolwiek wiatry chyba wieją też "wzdłuż" granic ciśnienia czy jakoś tak, nie pamiętam już dokładnie, więc powyższe odpowiedzi nie są w 100% wyczerpujące.

Smile
No tak, wiem, dlaczego wieje wiatrSmile

To nie dałoby się zrobić tak, żeby przestał, ale bez usuwania atmosfery? No bo próżnia mnie nie interesuje Big Grin

Kurde, brzmię, jak szalony naukowiec, który chce zrobić dziwne kuku
Zagęść atmosferę do tego stopnia aby stała się ciałem stałym, wtedy nie będzie się poruszać. I wywal księżyc.
Zresztą, dlaczego chcesz zlikwidować wiatr? Bez niego byłoby gorzej.
Chcę, żeby było gorzej, dlatego pytamBig Grin
Żeby wiatr przestał wiać, duchy musiałyby utworzyć niewidzialną kopułę, przepuszczającą tlen, wodę i ogólnie wszystko oprócz wiatru. Big GrinTongue
Ludzie, chodzi mi to takie odpowiedzi jak Roota Big Grin
Marny ze mnie naukowiec Tongue
Chyba się nie da... A przynajmniej mi nic do głowy nie przychodzi. Blush
Chyba tak, dobra, trudno...