Via Appia - Forum

Pełna wersja: [Star Wars - zapisy] Gwiazda Żywota
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak pomyślałem... Co powiecie na Gwiezdne Wojny?

Wyobraźcie sobie życie klonów w tym uniwersum. Szturmowcy nie mieli lekko, nieprawdaż? A teraz w sam środek zostaną rzuceni gracze. Tak, tak, bynajmniej nie jako Jedi. Wcielą się w szeregowych szturmowców i przeżyją wszystko, co było o nich w filmach (bo przecież nie będziemy tutaj rozwijać wątków z książek).

Obiecuję solennie, że zabawa nie stanie się bezmyślnym masowym zabijaniem przeciwników. Zabawimy się raczej w Wrednego Mistrza Gry sięgającego po inne środki. Angel Powiedzcie szczerze: Przecież to są najlepsze przygody, a poza tym, Mistrz też człowiek, zabawić się musi. Prawda? Prawda?!

Jak zostać klonem? To proste, trzeba stworzyć postać. Trafi ona prosto do nowego oddziału. Być może została przeniesiona. Nie wiem, zależy to od gracza.

Oto szybki sposób. Wystarczy wypełnić formularz:

Numer i przydomek
Wybierz, jakie chcesz! Pamiętaj jednak, że wołanie do żołnierza w środku bitwy "Abumakirastynomurlakin, za te skrzynie!" może stać się przeszkodą w życiu (o, zwłaszcza w jego zachowaniu) oddziału.

Charakter
Wystarczy kilka zdań. KILKA, powiedziałem! Będziesz miał czas, żeby opowiedzieć swoje historie graczom, jeśli jakieś masz. Będziesz miał czas, żeby się z nimi zaprzyjaźnić. Dlaczego zostałeś przydzielony do nowej jednostki? Czy twój poprzedni oddział został rozbity? Jesteś "nowym" klonem? Na te pytania nie musisz tu odpowiadać, bo czasu do rozmów z innymi, z którymi będziesz grał, na początku brakować nie będzie. Wtedy spokojnie opowiesz, jak to było w dawnych czasach, co cię uformowało.

Osobliwości
Tak, każdy musi mieć coś takiego. W jakiś sposób różnisz się od swoich braci. W tym kroku ustalamy kilka "parametrów" ważnych dla rozgrywki.
W tym celu najpierw zajmiemy się fizyczną stroną zagadnienia.

W czym jesteś dobry, lepszy od innych?
Może strzelasz niezwykle celnie, może szybko wiążesz ze sobą fakty, jesteś niezwykle silny, a może nie wyróżniasz się niczym, ale nie masz jakiejś wielkiej słabości? Wszystko przekłada się w jakis sposób też na mechanikę, choć jest to ważniejsze fabularnie. Napisz, co chcesz. Możesz jednak wybrać tylko jedną cechę w tej kategorii.

A teraz: W czym nie jesteś dobry? Co jest twoją słabością?
Tu także możesz wybrać tylko jedną cechę. Stara rana? Może jesteś powolny? Jesteś ewidentnym pechowcem? Nie możesz oprzeć się czekoladzie?

Jaką bronią posługujesz się najchętniej i jaką nosisz ze sobą?
Są to dwa pistolety, karabin snajperski, miotacz ognia? Oprócz standardowego karabinu szturmowego możesz nosić coś jeszcze. (Nie mówię, że musisz) Pamiętaj, że ekipa graczy powinna się wzajemnie uzupełniać w ewentualnej walce. Wiem, mówiłem, że nie będzie bezmyślnego strzelania z blasterów. Ale przecież jesteście klonami szturmowymi, prawda? Walka to wasze życie.

A wreszcie osobliwość właściwa: różnisz się czymś, co nie zostało wymienione w charakterze? Napisz to tutaj, dodatkowo.

Sekret
Oj tak, każdy, powtarzam, każdy musi mieć sekret. To może być coś banalnego, na przykład twoja słabość do czekolady. Istnieje też możliwość, że przeskrobałeś coś w starej jednostce albo uratowałeś życie kosztem swoich braci. Jesteśmy na forum literackim, ufam, że dacie radę.
Sekret wyślijcie Imperatorowi i nie wpisujcie go w tym temacie. Dalej Mistrz gry będzie nazywany Imperatorem, w porządku?

No dobrze, a teraz skopiuj ten tekst, wpisz dane swojej postaci i wstaw tutaj. Wink Mam nadzieję, że zgłoszą się gracze oraz że nie uraziłem nikogo, pomijając dużą literę przy formach do niego się odwołujących.

Kod:
[b]Numer i przydomek[/b]

[b]Charakter[/b]

[b]Osobliwości[/b]

[i]W czym jesteś dobry, lepszy od innych?[/i]

[i]W czym nie jesteś dobry? Co jest twoją słabością?[/i]

[i]Jaką bronią posługujesz się najchętniej i jaką nosisz ze sobą?[/i]
Co mi tam, to może być zabawne :d

Numer i przydomek - 8888888888 (no co? Lubię ósemkę). Dobra, to przydomek niech będzie Ósemkarz Big Grin Od numeru.

Charakter - Niestabilny psychicznie choleryk (taka mała wada w produkcji)

Osobliwości

W czym jesteś dobry, lepszy od innych? - Strzelanie.

W czym nie jesteś dobry? Co jest twoją słabością? - Pech. Straszliwy pech.

Jaką bronią posługujesz się najchętniej i jaką nosisz ze sobą? - Karabin Snajperski.

Czym się różnie, hmm... jestem, po cichu, uzależniony od czekolady, muahahahaha.
Sekret wyślę na pw zaraz, mój wspaniały Imperatorze Big Grin
O! Nie spodziewałem się aż tak szybkiej odpowiedzi. Smile Cieszy mnie okazany interes, nie powiem.

Po tych kilku odpowiedziach nie mogę poznać, jaki będzie ten klon, ale hej! Choleryczny pechowiec będący snajperem? Do tego uzależniony od czekolady i z tym sekretem? To może być nawet zabawniejsze niż myślałem! Big Grin

Teraz tylko poczekamy na kolejnych graczy.

Imperator przemówił!

PS. Czekolada była raczej tylko żartem, ale skoro tak... W nowym oddziale nikt nie będzie na początku wiedział, prawda?
Oczywiście że nie będzie wiedział. A to z czekoladą, to wiedziałem że to jest żart... w Star Wars w ogóle jest czekolada?
Co prawda nigdy nic o tym nie słyszałem, ale skoro już to wymieniliśmy, niech będzie. Niech ludzie kupują ją tylko na kilku planetach galaktyki, a kupcy rozwożą. Klonom natomiast od tej pory przypada trochę czekolady jako żołnierzom Republiki i późniejszego Imperium. Howgh!

Kiedy jeszcze jedna osoba się zgłosi, będziemy mogli powoli zaczynać, chociaż zapisy nie zostaną jeszcze zamknięte.
Jiiiiiiii! Star Wars! Big Grin Jako, że jestem fanem uniwersum i wiem o nim całkiem sporo to czemu nie?! Bardzo chętne wezmę udział w sesji.

Numer i przydomek 12056 Revan(tak, tak, jak ten dżedżaj z KotORa)

Charakter - bardzo rozmowny, a do tego bardzo inteligentny. Mieszanka wybuchowa, prawda?(bo ja już zacznie gadać to tak, że tylko dżedżaj go rozumieją Big Grin)

Osobliwości

W czym jesteś dobry, lepszy od innych? - zdecydowanie walka wręcz!

W czym nie jesteś dobry? Co jest twoją słabością? - niewyparzony język, za co kilka razy dostał w pysk od dowódcy(hihi...)

Jaką bronią posługujesz się najchętniej i jaką nosisz ze sobą? - hmm, karabin blasterowy http://ossus.pl/biblioteka/DC-15A o takie cudo! Big Grin


Różnię się od swoich braci tym, że... [tadam] posługuje się znalezionym mieczem świetlnym! Co prawda okazjonalnie, ale przez to niektórzy(a zwłaszcza dowódcy) mają mnie za świra Big Grin Ale co tam, mieczyk rządzi!(Oczywiście posługuję się nim rzadko, a jeśli juz to na treningach, rzadziej w walce właściwej)

No to chyba wszystko!
Dziękuję za zgłoszenie!

Nie powiem, postać może okazać się ciekawa. A skoro mamy już dwóch graczy, oznajmiam, że oficjalnie zaczynamy. Najpierw będziecie mogli sobie trochę pogadać w kantynie i dodać w ten sposób głębi postaciom. Dopiero potem przejdziemy do właściwej akcji.

Jeśli to możliwe, proszę o następne zgłoszenia w ciągu tego tygodnia.
Star wars, w sumie czemu by nie.

Numer i przydomek- 13 (od pecha)

Charakter- cichy, mało mówny, lekki furiant

W czym jesteś dobry, lepszy od innych? - lepszy i silniejszy fizycznie od reszty

W czym nie jesteś dobry? Co jest twoją słabością? - okazywanie uczuć i rozmowa

Jaką bronią posługujesz się najchętniej i jaką nosisz ze sobą? - uzwyam tylko pięsci i własnych mięśni
W sumie to też chętnie zagram. Chciałbym zaznaczyć na początku, że w życiu nie grałem w eRPeGa na forum i nie do końca wiem jak dokładnie się to odbywa, ale chyba nie różni się jakoś specjalnie od normalnego grania, prawda?
Numer i przydomek 04031965 Wind

Charakter Porywczy ryzykant, uwielbiający brawurę. Często się kłóci i nie wypełnia rozkazów, lub wypełnia po swojemu. Jak się wda w dyskusję to najczęściej kończy się dla niego karcerem.

Osobliwości

W czym jesteś dobry, lepszy od innych? Pilotaż. Mistrz kierownicy
to pył za nim gryzie. Steruje wszystkim co popadnie śmigacze, myśliwce, niszczyciele, Gwiazdy śmierci cokolwiek. Do tego całkiem niezły mechanik.

W czym nie jesteś dobry? Co jest twoją słabością? Dobra zabawa jest ważniejsza od wszystkiego, jeśli ma okazję się zabawić rzuca wszystko w kąt. Rozkaz? Jaki rozkaz? A no tak, zapomniałem. Za chwilę, tylko sobie łyknę.

Jaką bronią posługujesz się najchętniej i jaką nosisz ze sobą? Blaster o dość sporej mocy DL-44, takie cudo co go używał Han Solo
Alf, twoja postać nie zostaje przyjęta. Brakuje sekretu. Wyślij mi go! Wink

Dopóki Alf więc tego nie zrobi, mamy trójkę graczy. To już daje spore możliwości. Modzio zapytał o zasady PBF-ów, więc chciałbym tu poruszyć ten temat. Wyślę później coś dokładniejszego dotyczącego RPG na forum jako takiego przez PW, Modzio.

Jak najbardziej dozwolona jest kreacja otaczającego was świata i postaci niezależnych. Oczywiście, Imperator ma pierwszeństwo, ale w ograniczonym stopniu można to robić i jest to pożądane. (Powiedziałbym dlaczego, gdyby nie to, że zdradziłbym sztuczkę GM-a, która straciłaby "Magyę" ;D)

W swoich postach możecie robić, co chcecie. Nie wolno jednak stawiać Imperatora przed faktem dokonanym. To nie gracze ustalają, jaki będzie wynik ich działań. W różnych przypadkach będą to kości, w fabularnych oczywiście ja.

Jak już mówiłem, zaczynamy w sobotę, czyli jutro. W kantynie będziecie mieli szansę trochę pogadać przed akcją. Rozwińcie wtedy trochę swoje postacie i zapoznajcie się z innymi klonami graczy!
Numer i przydomek 24J

Charakter Krętacz i menda.

Osobliwości Jest to klon, który udaje Jedi. (Bóg wie czemu)

W czym jesteś dobry, lepszy od innych? Walka na miecze, okazjonalnie piąchy w ruch.

W czym nie jesteś dobry? Co jest twoją słabością? Strzelectwo, zdecydowanie.

Jaką bronią posługujesz się najchętniej i jaką nosisz ze sobą? Miecz świetlny, który podwędziłem Luke'owi.

Big Grin

PS. To mój 1 raz. Smile
No dobrze, powiedzmy sobie coś szczerze. Zdaje się, że jasne jest jedno: sesja umarła. A dlaczego? Była kolejnym projektem, który wziąłem na siebie, gdy nie miałem na nią czasu.

Wybaczcie, drodzy gracze, nie zamierzam też kontynuować, ponieważ podjąłem pewną decyzję. Wyrzucam ze swego życia wszystko, co staje się marnacją czasu. Cóż, uważam, że ta sesja niestety do tych rzeczy należy. Przepraszam was wszystkich.
Mam nadzieję, że nie wpłynie to zbyt bardzo na nasze stosunki. Wink