Via Appia - Forum

Pełna wersja: Urywki rozmowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
(...) Nie wiem, nie potrafię wytłumaczyć niektórych zdarzeń. Nie wiem, dlaczego, tak samo jak nie wiem, dlaczego oglądamy spadające gwiazdy. W szkole mówili coś o meteorach i meteorytach, ale nikt nigdy nie wytłumaczył nam, dlaczego tysiące osób kładą się w nocy na wilgotnej trawie i wpatrują godzinami w ciemny granat nieba. (...)
Łatwo, szybko się to czyta i kończy się równie prędko- nie wiem jak inni, ale ja mam przed oczami tą scenę, gdzie setki ludzi patrzą w niebo.
Rzeczywiście, nikt nam nie tłumaczy rzeczy, które mają być oczywiste i piękne w niezrozumieniu. I może dobrze, że tak jest- straciłyby swój urok.
dziękuję za komentarz (;
masz rację, może dobrze, że tak jest
(...) Zabawne; kiedy wchodziłam tu na górę, minęłam na klatce jakąś całującą się parę. Zapomniałam rękawiczek i było mi strasznie zimno. Oni też pewnie zmarzli, bo stanęli tuż obok kaloryfera. I kiedy przechodziłam obok nich, poczułam, jak dookoła rozchodzi się ciepło. (...)
Piękne w niezrozumieniu?

[Obrazek: 3ZnZGyb.jpg]

Zapis wrażeń. Można było to zrobić na wiele sposobów, ty wybrałeś taki i ok,
i chętnie zajrzę po następne, bo ciekawi mnie, do czego zmierzasz i czy w ogóle do czegokolwiek poza tym, żeby to zapisać.
Prosto, krótko, treściwie, na temat, jest ok. Nie będę się rozwodzić (;
Nie wiem jak Ty to zrobiłeś, ale Twoje teksty mają w sobie coś, co sprawia, że widzę sytuacje opisywane przez Ciebie. Piszesz krótko, na temat, ale w sposób... No nie umiem tego ująć słowami. Tongue

Cytat:Łatwo, szybko się to czyta i kończy się równie prędko- nie wiem jak inni, ale ja mam przed oczami tą scenę, gdzie setki ludzi patrzą w niebo.
Mam tak samo Big Grin
dziękuję wam za komentarze (;

Cytat:Piękne w niezrozumieniu?

Może... Czemu nie? Jest piękno w tajemnicy i niepoznaniu, tak samo, jak jest piękno w klarownym i pełnym zrozumieniu. Tak myślę.
Cytat:Jest piękno w tajemnicy i niepoznaniu, tak samo, jak jest piękno w klarownym i pełnym zrozumieniu. Tak myślę.
Tajemnice są fascynujące i właśnie dlatego mi się spodobało.
Drugi tekst też niezły, chociaż jakoś tak mniej magicznie i tajemniczo. No, miłość podobno też ma swoje uroki. Tongue
Cytat:Piękne w niezrozumieniu?

[Obrazek: 3ZnZGyb.jpg]
Na pewno nie to ci chodziło, ale ja się zgadzam z przekazem tej grafiki. Tongue Każ mi się uczyć matmy, a od razu znielubię. Dobrze, ze nie jest mi to potrzebne.

Z resztą, czy kiedy już wszystko wiemy, to nie staje się to nudne, przewidywalne i nijakie?
I wypracowane. A fuj!
(...) - Wiesz, bo mnie by wystarczyło po prostu potrzymać za rękę i ja bym się czuł spełniony. I jak mam dziewczynę, to mi też wystarczyłoby, naprawdę - móc powiedzieć jej wszystko, przytulić, poczuć ciepło dłoni... Ale nie ma tak prosto. Trzeba się całować... (...)


ładnie, Keriel
dziękuję, Liwaj; )
(...) I kiedy leżeliśmy razem, przykryci kocem, było mi tak dobrze, że nie pomyślałem nawet o tym, jak bardzo będę za tym tęsknić. I zawsze, kiedy o nim myślę, pamiętam tylko wełniane ciepło koca i jego zapach, który zlewał się z wieczornym niebem za oknem. (...)
(30-12-2011, 21:50)Artychryst napisał(a): [ -> ](...) Zabawne; kiedy wchodziłam tu na górę, minęłam na klatce jakąś całującą się parę. Zapomniałam rękawiczek i było mi strasznie zimno. Oni też pewnie zmarzli, bo stanęli tuż obok kaloryfera. I kiedy przechodziłam obok nich, poczułam, jak dookoła rozchodzi się ciepło. (...)

Ten fragment podoba mi się najbardziej. Smile Fajny pomysł, mam nadzieję, że będziesz go kontynuował, bo jest to ciekawe.

Pozdrawiam.
(...)Zmieniam się cały i zaczynam to dostrzegać w zupełnie prozaicznych czynnościach. Kiedyś na przykład nie potrafiłem zasnąć inaczej, niż odwrócony plecami do ściany. Teraz zawsze zasypiam obrócony do niej twarzą. Nie wiem, czy to ważne, ale coś sprawia, że myślę o tym zawsze, gdy się kładę...(...)
Cytat:(...)Zmieniam się cały i zaczynam to dostrzegać w zupełnie prozaicznych czynnościach. Kiedyś na przykład nie potrafiłem zasnąć inaczej, niż odwrócony plecami do ściany. Teraz zawsze zasypiam obrócony do niej twarzą. Nie wiem, czy to ważne, ale coś sprawia, że myślę o tym zawsze, gdy się kładę...(...)

Początek nieco ciężki, widzę bardziej oficjalny zwrot - ,,na przykład" - oraz ,,prozaicznych", które nadaje temu fragmentowi nieco z wykładu. No może trochę przesadziłam, ale przez te dwa wyrazy czytało się ciężej niż poprzednie fragmenty,
Oryginalna formuła - literatura internetowa, kultura blogowa, swoiście interaktywna, polilog,
Miałam wrażenie, że obraz przemówił, pomimo ludowego przekonania, że gadał dziad po próżnicy.
(przemówił czytelnik?)

Jako literatura - nie jestem pewna, czy obroniłoby się przed zarzutem kiczowatości.
Stron: 1 2