Via Appia - Forum

Pełna wersja: Dokładnie tyle
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Magdzie N.

Masz duszę zawiązaną na supełek,
a w środku szamoce się serce.
Jesteś jak dziewczynka,
której ktoś ukradł zapałki.

Potrafisz dostrzec paletę szarości
i kolory ukryte pośród treści

Masz duszę na supełek,
serce na kokardkę
i mały domek z zapałek.

Wiesz dobrze, że każdy dostaje
dokładnie tyle,
ile jest w stanie udźwignąć.


9.5.2011
dokładnie poszatkowany, ni w pięć, ni... Huh Taka sałatkę jadłem na moim rancho w lecie.
Co jest ?
Pogubiłeś się ?

Zacząłem czytać...
Masz duszę zawiązaną na supełek,
a w środku szamoce się serce.
Jesteś jak dziewczynka,
... > i tylko to, i tylko dotąd, a reszta Confused

Masakra Rootsrat.
To chyba zbyt osobiste, by dzielić się z niewtajemniczonym gronem Smile
Starysto, nie rozumiem za bardzo Twojego komentarza... Chodzi Ci o podział wersów?

Boobic, racja, to osobisty wiersz, ale może ktoś coś z niego dla siebie wyciągnie Smile Jeśli nie - trudno...
Tak, forma i gramatyka. Do tematu nic, piękny, ale źle się trawi, to tak jak wchodzisz do salonu meblowego, pełno gratów, kiedy wybierzesz to co Ci się podoba a to już jest sztuka. Popraw, pobaw się słowem, co nie co wywlecz, a będzie cudo Smile
Jak to się czyta.... To tak jak powiedział starysta - pierwsze trzy linijki. Chociaż ja akurat zgodziłabym się na 2 pierwsze zwrotki.
W trzeciej- kicha kompletna. Mam ochotę wrzeszczeć- ,,To już było!!!"
Czwarta jakoś mi się nie odnosi do treści. Może zwyczajnie nie rozumiem co miałeś na myśli - skoro to wiersz osobisty...
A teraz interpretacja. Nigdy nie umiem się powstrzymać, gdy tylko jest co wygrzebywać 9albo tak sądzę) Big Grin
Wybacz, nie chce mi się cytować. Wszyscy tu wiemy, co jest twoje, nie?
Masz duszę zawiązaną na supełek,- zaplątana w meandry własnego 'ja'
a w środku szamoce się serce.- kłóci się ze sobą, waha się, czy zrobić coś wbrew sobie, serce chce czego innego niż rozum sądzi, że powinno.
Jesteś jak dziewczynka,
której ktoś ukradł zapałki.- zagubiona, zrozpaczona, biedna i osamotniona. Hmm...

Potrafisz dostrzec paletę szarości
i kolory ukryte pośród treści- A tu wpisałeś jako to jest cudowna i subtelna. Trochę mi się to gryzie...

Powywlekać odpowiednie fragmenty i na prawdę byłoby cudo.
Hm, fajnie, że jednak ktoś znalazł coś dla siebie Smile

Może faktycznie ten wiersz jest zbyt osobisty, żeby go wystawiać na światło. Niemniej, za komentarze dziękuję, człowiek uczy się każdego dnia Smile