Via Appia - Forum

Pełna wersja: Debjoot
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Się odważam zamieścić tutaj kawałek siebie uprzejmie prosząc o szczere komentarze Wasze. Popisuję od niedawna, nie mam pojęcia co to wszystko warte... Tytułu nie ma, bo i też nie radzę sobie z tytułami zupełnie, jak dotąd.




Wierszu nienapisany!

Wybacz brak czasu dla Ciebie
niedoszłemu poecie, zajętemu
przynoszeniem wymiernej korzyści światu
i staraniami o wyraźną poprawę
warunków bytowych swoich i ogółu populacji.

Nie pomnij mu grzechu zaniechania.

Wszak Tobą nie wypełni pustych żołądków
głodującym ludom Afryki
i nie zapewni trwałego wzrostu gospodarczego
pogrążonym w recesji krajom europejskim.
Nikogo nie odwiedzie od zejścia na manowce,
nie wznieci dziejowej rewolucji.

Nic Tobą nie zdziała.
...a nie lepiej było wystosować APEL do rodaków Huh z tego co wiem, to zawsze jesteśmy skorzy do sypnięcia - groszem. Smile

Cytat:Nic Tobą nie zdziała.


Mam pytanie pw - Startujesz w wyborach za trzy lata ?
Przepraszam, ale jakbym czytał pewnego JK ( i nie tylko ) na konwencji wyborczej. Big Grin
Nie ma nic cenniejszego nad Poetę, który ma dystans do siebie i zadartym nosem sufitu z pajęczyn nie omiata. Witaj i rozgość się wygodnie, mimo iż słodzić nie będę.

"Wybacz brak czasu dla Ciebie" - zaimek z małej litery (choć tutaj ta duża litera ma dodatkowy sarkastyczny wydźwięk). Forma grzecznościowa dobra, ale w listach. Podobnie z zaimkiem "Tobie" w drugiej strofie i ostatnim wersie.

Cały wiersz jest utrzymany w żartobliwym i ironicznym tonie, choć poziom jest średni. Brakuje mi pieprzyku w tym wszystkim, większej dawki sarkazmu. O Poecie natchnionym, poecie-wieszczu, poecie, co pomnik (dorobek artystyczny) po sobie zostawia trwalszy niż ze spiżu to już czytaliśmy wielokrotnie. Ech, dobrze, że ktoś wbił szpilkę w ten "nadęty balon", tylko huku mi w tym wszystkim brak Smile. Pomajstrowałabym jeszcze przy tym wierszu.

P.S. Oceny jeszcze nie wystawiam.


EDIT: ocena: 6,5/10