Via Appia - Forum

Pełna wersja: Cinema Statuto
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Belki w żar się sypią, iskry w górę lecą!
Tam, w środku Żyd został! Jeszcze widać ręce!
*

były też dziecięce
nie tak jak w Osace
my tu w Europie do kina inaczej
by dłoni z lizakiem ipsacją nie męczyć

choć szansa na wyjście jak jeden do sześciu
przy pomyślnym wietrze ocaleje większość

strażak nie odpowie
jeden Żyd się spalił
wiadomo Pechowiec

wszystko sfilmowali



* Jacek Kaczmarski

Tu jesteś niesprawiedliwy wobec mnie, za innych nie odpowiadam. by dłoni z lizakiem ipsacją nie męczyć

Mocne. Piękne.
Jak dotarło do mnie, początkującego głąba literatury.Undecided
Tak też w mojej ocenie ( nie oceniam formy, bo wiesz zielone pojecie ) masz piatkę z plusem i jutro wolne.
No chyba ze na mojej opinii Tobie nie zależy. Smile
To jest dobre. Bardzo dobre!
Dosłowne i mocne, a jednocześnie z odpowiednim marginesem "niedopowiedzenia". A ja nie lubię ekshibicjonizmu w poezji.
Ja panu, panie Jarosławie, dam dziesiątkę dziś Big Grin

No chyba ze na mojej opinii Tobie nie zależy. Smile

Zależy.
Dziękuję

(26-11-2011, 21:21)Mestari napisał(a): [ -> ]To jest dobre. Bardzo dobre!
Dosłowne i mocne, a jednocześnie z odpowiednim marginesem "niedopowiedzenia". A ja nie lubię ekshibicjonizmu w poezji.
Ja panu, panie Jarosławie, dam dziesiątkę dziś Big Grin

Ja też nie przepadam za przesadnym obnażaniem się.
Miło, że zjednałem tekstem, który wymaga wiedzy o pożarach w kinach - ten w Osace nie był spektakularny.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.

(26-11-2011, 21:28)Jarosław Jabrzemski napisał(a): [ -> ]Miło, że zjednałem tekstem, który wymaga wiedzy o pożarach w kinach - ten w Osace nie był spektakularny
ale ten w Turynie już tak... gra słów przednia, choć słowo "przednia" w tym wypadku zbyt adekwatne nie jest. Czarny humor, w końcu o pogorzelisku mowa... i nawet komedia z Gérardem Depardieu niewiele może zdziałać w tym temacie, choć w owej grze słów uczestniczy. Sporo ambiwalencji w tym wierszu...


Pozdrawiam.

ocena: 10/10
(27-11-2011, 16:34)Kheira napisał(a): [ -> ]
(26-11-2011, 21:28)Jarosław Jabrzemski napisał(a): [ -> ]Miło, że zjednałem tekstem, który wymaga wiedzy o pożarach w kinach - ten w Osace nie był spektakularny
ale ten w Turynie już tak... gra słów przednia, choć słowo "przednia" w tym wypadku zbyt adekwatne nie jest. Czarny humor, w końcu o pogorzelisku mowa... i nawet komedia z Gérardem Depardieu niewiele może zdziałać w tym temacie, choć w owej grze słów uczestniczy. Sporo ambiwalencji w tym wierszu...


Pozdrawiam.

ocena: 10/10

A przyświecało Wielopole Skrzyńskie, Kheiro Heart

Kheira, you’ve got me on my knees.
Kheira, I’m begging, darling please.
Kheira, darling won’t you ease my worried mind.


No proszę, a ja Italią szpanuję nie wiadomo po co, a to rodzime podwórko... tzn. wiadomo... Cinema Statuo, kojarzę z tym słynnym kinem w Turynie, w którym zresztą był pożar... jednak Żyd i gdzieś tam echem niesiony jęk z okresu holokaustu nie pasował mi do tego obrazka, choć Autor wieloznacznym wiersz uczynił i pole do interpretacji zostawił...

pestkę (wiersz sedno) jednak dobrze miąższem okrył Smile
(27-11-2011, 17:12)Kheira napisał(a): [ -> ]No proszę, a ja Italią szpanuję nie wiadomo po co, a to rodzime podwórko... tzn. wiadomo... Cinema Statuo, kojarzę z tym słynnym kinem w Turynie, w którym zresztą był pożar... jednak Żyd i gdzieś tam echem niesiony jęk z okresu holokaustu nie pasował mi do tego obrazka, choć Autor wieloznacznym wiersz uczynił i pole do interpretacji zostawił...

pestkę (wiersz sedno) jednak dobrze miąższem okrył Smile

Wiadomo po co: Mille viae ducunt homines per saecula Romam
Heart
Kompletna żenada, czym wy sie zachwycacie, takim bełkotem???
(27-11-2011, 18:33)alhambra napisał(a): [ -> ]Kompletna żenada, czym wy sie zachwycacie, takim bełkotem???

Proszę o uzasadnienie.
Największą wadą tego gniota jest to że nie ma zalet kminisz?

Komentarze mają być konstruktywne, kminisz? 20% za spam, 40% za trolling. Nebraska
(27-11-2011, 18:33)alhambra napisał(a): [ -> ]Kompletna żenada, czym wy sie zachwycacie, takim bełkotem???
moje
Cytat:Aby zrozumieć trzeba mieć w sobie coś z geniusza
Cytat:Bądź takim, abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą

Wiktor Hugo