Via Appia - Forum

Pełna wersja: Fantasy - czarne charaktery
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Nie bd owijać w bawełnę.
Mam temat na pracę maturalną z języka polskiego.
'Przedstaw i porównaj różne sposoby kreowania czarnych charakterów w literaturze i filmie z gatunku fantasy'

Moje szybkie strzały to :

-[film] Darth Vader z Star Wars
-[film/książka] Saruman z LOTR
-[film] Light Yagami z DN

Wiem, że większość filmy, dlatego proszę o propozycje książkowe, aczkolwiek jak ktoś zna i filmy to też bym prosił.

Proszę o tytuł, nazwę postaci, i ew. małe przedstawienie.

Z góry przepraszam, ale nie znalazłem żadnego działu, który by się nadawał, więc z częściowo logicznych powodów umieszczam go tutaj, i proszę o nie kasowanie do końca weekendu
Litości.... to banalny temat.

Ponieważ prosiłeś o książki, mały człowiecze, będzie coś z literatury:

- Leo Bonhart - psychopatyczny łowca nagród z sagi o Wiedźminie, autorstwa Mistrza Sapkowskiego ( pojawia się w "Wieży Jaskółki")
- Kissoon - szalony czarnoksiężnik z książek CLivee'a Barkera "Wielkie Sekretne Widowisko" i "Everville"
- Lelalnd Gaunt ze "Sklepiku z Marzeniami" Stephena Kinga
- Vilgefortz z sagi o Wiedźminie, mag pragnący władać czasem i przestrzenią.
- Mammoulain - legendarny hazardzista władający nekromantycznymi mocami z "Potępieńczej Gry" CLive'a Barkera
- Randall Flag - dziwny człowiek, budujący krwawe imperium na gruzach naszej cywilizacji z "Bastionu" Stephena Kinga.
- Quintus Miller - psychopata, przywódca armii upiorów zaklętych w murach eks szpitala psychiatrycznego z "Zaklętych" Grahama Mastertona.

To tak na szybko... temat masz tak banalny i prosty, że dziwię się, że są w ogóle problemy z wybraniem postaci z literatury. Wiem, co mówię bo miałem identyczny na maturze i poszło mi jak z płatka.
Zły dział. Przenoszę.
Ja bym zamiast Sarumana dał Saurona, jeśli chodzi o "Władcę Pierścieni" i np. "Silmarillion". Sauron jest złem czystym, przez pewien czas wręcz dosłownie wcielonym. I, choć we "Władcy Pierścieni" się praktycznie nie pojawia, jest tym czarnym charakterem, wiszącym nad Śródziemiem jak miecz Damoklesa. Saruman jest tylko przystawką, wielkim wyzwaniem, które uświadamia jak ciężkim kąskiem do zgryzienia jest sam Władca Ciemności. O Morgocie (mian. "Morgoth") nie wspominając.

Leo Bonhart jest także w "Pani Jeziora" - dopiero tam ginie, zabity chyba przez Ciri.
A ja, jako czarny charakter proponuję Aragorna lub Gandalfa z sagi "Ostatni powiernik pierścienia" ukazującej zdarzenia w śródziemiu z zupełnie innej perspektywySmile
Voldemort z Pottera Smile
Jaa... chciałbym taki temat.

Z Wiedźmina można jeszcze Rienca
Kane z sagi o Kane napisanej przez Wagnera. Jest pięć tomów, główny bohater jest zły.
Walder Frey, Tywin Lannister z Pieśni Lodu i Ognia
Rahl z Goodkinda
Ctuchik z Belgariady Eddingsa