Via Appia - Forum

Pełna wersja: O zakochaniu słów kilka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przemyślenia. Moje.
__________________________________

Pamiętaj, kochana, co mówiłem, patrząc w twe bezdennie głupie oczy.
Mówiłem, że kocham, ty odpowiadałaś, że jestem inny niż wszyscy przede mną.
Patrzylaś w moje oczy tym maślanym wzrokiem i porównywałaś je do pancernika, który, stojąc w porcie nie rzuca śmiecionośnych gromów na inne okręty, choć może. Zaskoczyłaś mnie wtedy, gdy wziąłem cię za rękę, a ty powiedziałaś mi ciche „tak”. Siedzieliśmy wtedy przez bite dwie godziny, słuchałaś, jak nucę pod nosem jakieś stare ballady. Trzymaliśmy się za ręce, jakby jutro miało nigdy nie nadejść. Wydawałoby się, że powinniśmy zmarznąć, wszak była jesień, jednak nam było coraz cieplej.

Czy to jest właśnie miłość? Dlaczego ja, filozof, matematyk, człowiek oświecony zakochałem się w głupiej dziewczynie z katolickiej szkoły? I dlaczego ty, piękna, długonoga miłośniczko współczesnych nastoletnich piosenkarzy zakochałaś się w kimś, kto pochodzi z odmiennej epoki?

I wreszcie dlaczego moi przyjaciele, patrząc, jak wpatrujemy się sobie w oczy, jak trzymamy się za ręce mówili, że tak dobrze do siebie pasujemy?

Przeciwieństwa się przyciągają?

Miłość jest ślepa?

A, niech to wszystko szlag trafi.

Przecież to wszystko jest takie proste. Kocham cię, mała. Po prostu. I mój popieprzony umysł nie ma tu nic do gadania.
"Patrzylaś w moje oczy tym maślanym wzrokiem i porównywałaś je do pancernika, który, stojąc w porcie nie rzuca śmiecionośnych gromów na inne okręty, choć może." - oO? CO? może ze mną coś nie tak, ale proszę wyjaśnij mi to zdanie, bo metafora jest dla mnie zbyt mocna, mówię serio,

"Trzymaliśmy się za ręce, jakby jutro miało nigdy nie nadejść. " - znam powiedzenie "żyj, jakby jutra miało nie być", ale trzymaj za rękę? Nie wiem jak to sobie wyobrazić,



Ehh, takie bajanie, miłość. O tym już było milion tekstów, więc żeby czymś jeszcze zabłysnąć, serio trzeba grube działa wyciągnąć, Tobie się nie udało. A w dodatku jedno zdanie z drugiego, czasem średnio wynika.

Ale też nie ma tragedii, także ocena to 4,5/10
Cytat:Przecież to wszystko jest takie proste. Kocham cię, mała. Po prostu. I mój popieprzony umysł nie ma tu nic do gadania.
Te zdania mnie ujęły Smile
Ogólnie szybko się czyta. Błędów się nie doszukałam.
Ciekawe, ale nic nowego. Temat miłości jest dość oblegany, więc...
Ogólna ocena- 5/10