Via Appia - Forum

Pełna wersja: Cisza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Oto jest cisza
Cisza niebylejaka
Policzona palcami i
kawałkami paznokci

Oto jest ściana
Ściana biała i brudna
zaznaczona odciskiem
przytulonych w nocy pleców

Oto niebylejakie uczucia
Wzniosłe i potężne
Spuszczone z wodą
przełknięte
Od czego zależy wybór dużych liter zaczynających wersy? To jest jakiś specjalny wzór na to? ;p
Podoba mi się to.
Tak to widzę:
była upojna noc, zwrotka druga
teraz ona czeka aż on zadzwoni, zwrotka pierwsza
zapis emocji obu zdarzeń ukryty, zwrotka trzecia.
Ale nad mocą pointy bym popracował. Dopóki nie pada to ostatnie słowo, jest więcej możliwości interpretacji. A tak, zabierasz czytelnikowi prawo wyboru. Jest ciekawie, ale kwestię tych dużych liter i finału bym podreperował :-)
Pozdrawiam :-)
Oto niebylejakie uczucia
To piękne słowo ale nadużywane. ( o 1 raz za dużo ) gdyby dodać Oto jest ściana niebylejaka a już ci by zmienił się przekaz i forma ( nie było by za dużo ) ( 3 x nie za dużo )
Spuszczone z wodą
przełknięte

Też cudowna puenta - mnie przypomina gilotynę, nie lubię, za szybko zraniłaś noc.
Mnie się podoba. Smile Cały.
Ciekawe, mądre, skupia myśli.

dwie rzeczy na nie:

kawałkami paznokci - kawałki są z odcinania, a jakoś widzę tu obgryzanie (strzępki, nie weim... Ty jesteś poetką)

w w klauzuli wiersza

spuszczone z wodą - na pewno kojarzy mi się ubikacja a potem przełknięte wprowadza niepotrzebną (dla mnie) skatologiczną wizję.
___________________
OCENA

6/10

"kawałki paznokci", "spuszczone z wodą/ przełknięte" - tutaj też jestem na nie.

Nie jest to może wiersz zbyt odkrywczy, ale sposób ujęcia tematu sprawił, że ostatecznie wystawiam ocenę 6/10.


Pozdrawiam.
niebylejakie uczucie - zbędne, znaczy niebylejakie zbędne
Z kawałkami Kheira ma rację, poza tym strzępki bardziej by to obrazowały.
Ze spuszczonym z wodą również racja. samo przełknięte nakierowuje, ale nie iwem co zrobisz z tamtym wersem.
Ogólnie jest tak pół na pół. Lubię Twoją prostotę, ale jednocześnie nie kicz. Sposób na temat ciekawy, czepiamy się raczej kwestii słownych.
Pozdrawiam.
Nie podoba mi się. Takie wiersze powstają hurtowo i żaden z nich nie posiada ani grama indywidualności.