Via Appia - Forum

Pełna wersja: Pomysł na scenariusz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć . Jestem już doświadczoną osobą w pisaniu scenariuszy , ale teraz nie mam wenny na napisanie nowego .
Mam pomysł ale nie wiem jak go zredagować .
To tak główną bohaterką jest Stefanie , mieszka( nie wiem ?) ona w małym miasteczku , zakochują się jednocześnie w niej dwa demony ciemności ( Ryan i Daniel ) które chodzą razem z nią do szkoły , obaj rywalizują ze sobą , Ryan jest ten szalony a Daniel bardziej uporządkowany . Stephanie ma przyjaciółkę Emmę (wiedźmę ) choć Stefanie nie wiem że jest nią . Kristen jest wampirzycą i rywalizuje z Stefanie jej chłopakiem jest Robert ( też Wampir ) . Można dodać jeszcze parę postaci , jeżeli ktoś będzie miał pomysł na napisanie tego scenariusz proszę o kontakt E-mail : charmedola@buziaczek.pl lub gg : 39074242 Smile

Co mam - gdybym ewentualnie miała - opisać?
Sześć postaci scenicznych w poszukiwaniu autora?
No, no... Pirandello napisał. Można z rodziną pogadać, odsprzedadzą prawa...
mogłabyś poprostu podsunąć mi pomysł na scenariusz , co by mogło się w nim wydarzyć . I takie tam .
Ekhm... nie chcę nic mówić, ale czuję tu (lekko mówiąc) BARDZO mocną inspirację Pamiętnikami Wampirów (tv) Wink
Tak , inspiracją jest Pamiętnik Wampirów ale także Charmed , Buffy , the secret circle oraz Zmierzch . Pomożesz mi ?
To ma być powieść typu Pamiętnik Vampirów . To tak zmieniłam trochę ten pomysł . Emma jako wiedźma od wieków toczy wojnę z wampirami ( Kristen i reszta ) oraz demonami ciemności ( Ryan i Daniel ) . Po ostatniej walce Emma przegrała i z wampirami i demonami ciemności . W szkole wszyscy stają się normalnymi uczniami , ale Emma rywalizuje z Kristen , niespodziewanie w miesicie i w szkole pojawiają się bracia Ryan i Daniel , chcą uwodzić Stefanie ( przyjaciółka Emmy ) , bo ta jest jak się później okaże najpotężniejszą istotą na ziemi , Ci któży pierwsi ją posiądą będą mieć władzę absolutną . Jak narazie najbliżej niej jest Emma . Ryan i Daniel są przydzieleni do klasy do której chodzi Stefanie i Emma . Daniel siada z Stefanie , a Ryan z Emmą . Emma nie jest z tego zadowolona , a Kristen jest , bo wie że na tym może skorzystać . Po pierwszym dniu szkoły dochodzi do kolejnej walki pomiędzy Wampirami a Wiedźmami i czarownikami . Wygrywają ją Wiedźmy i czarownicy .

Ni i dalej nie wiem co wymyśleć , pomoże ktoś ? Smile
Może wymyślmy usunięcie spacji sprzed kropek i przecinków? Wink

Kolejny film o wampirach i innych kreaturach w liceum... To chyba już osobny gatunek filmowy. Odradzam, wymyśl coś oryginalnego, zamiast miksować coś, co i tak jest uznawane przez wielu za papkę i odcinanie kuponów.

No, chyba że pójdziesz w kierunku a'la Buffy - tam były wampiry (i to przez duże W!) a nie jakieś StefanY "Diamenciki" Skelleny...

EDIT:
Ponadto - co to znaczy: "ci, którzy pierwsi ją posiądą zdobędą władzę"? W jakim sensie "posiąść"? Ona sama nie może zdecydować po czyjej stronie jest i jak tej swojej największej w świecie mocy używa? Jakaś żona-trofeum?
Popieram. Lepiej by było gdybyś sama stworzyła coś nowego. Nie banalnego. Coś, co przykuje uwagę a nie wrzuci nas w spiralę jednych nawróconych oszołomów i głupiej laski, która zdecydować się nie może jakiego sadomaso woli w kolejny. Ja powiem szczerze, że już mam dość, zwłaszcza Zmierzchu...
Schemat masz zbyt ogólnikowy. Prawda jest taka, że nikt za ciebie tu nic nie wpisze. Możemy ci poradzić co i jak ewentualnie możesz pod szlifować, ale nikt nie podrzuci ci czegoś gotowego do obróbki.
Posiedź sobie. Posłuchaj fajnej muzy, albo idź na spacer. Mi to pomaga jak brakuje mi pomysłów na ciąg dalszy.