Via Appia - Forum

Pełna wersja: Iskierka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
spaliłem się ze wstydu
zrobiłem to specjalnie
by zobaczyć wasze porozrzucane
gałki pingpongowe

jestem piromanem porażek
specjalnie dla was
wzniecam katastrofy
by ujrzeć przejrzystą troskę

czerpię satysfakcję ze świadomości
że jedną zapałką myśli
zyskuję więcej doświadczenia
niż wy przez całe życie
Fragmenty, tak, jak najbardziej. Szczególnie piroman porażek.

Całość... przekombinowana nieco. Jak zwykle, jak dla mnie Wink
Pierwsze wrażenie:
dwie pierwsze strofy - perełki - odnajduję ciekawą, oryginalną poprzez obrazowanie ironię.
trzecią pojechałeś na - według mnie - wysokim diapazonie megalomanii podmiotu i przez to stał się nagle jak dziecko z przyprawionymi wąsami. Opozycja "ja" - "wy" nabiera przez to dziecinnego "na złość wam zjem cały śnieg z podwórka", a przedtem miał ten "ja" przewagę.

Ponieważ pamiętam nasze poprzednie konflikty interpretacyjne napisałam tylko, co ja odczuwam. Nie wchodzę w sferę językowej organizacji.

'konflikty' hihihih, dobre <wink>

Dzięki Roocik, means a lot :-))

Chciałem, żeby właśnie był taki wydźwięk, Nataszo, jak napisałaś. Jakkolwiek by na to nie patrzeć, jest to przecież swego rodzaju cyrk. Piroman jest megalomanem, mniejszym lub większym. A jego dzieło jest przedstawieniem, aktem swego rodzaju rozrywki. Myślę, że oddałem to właśnie tak jak miało być. Dzięki za zainteresowanie :-)

ps. też jestem dumny z 'piromana porażek', sam nie wiem jak na to wpadłem xDD
Cytat:ps. też jestem dumny z 'piromana porażek', sam nie wiem jak na to wpadłem xDD

Samoświadomość???
Tongue
Być może jest wpleciony w ten wiersz wątek autobiograficzny - pozostawię to jednak w niedopowiedzi xD
Wiem, przedstawienie. Potem zaprzeczasz
Cytat:ten wiersz wątek autobiograficzny
ale można z życia zrobić niezłe przedstawienie, dlaczego nie.
Czasami by poznać to co Ty nazywasz, poznawaniem świadomości nie trzeba podpalać.
Zgodzę się z Natasza ( Samoświadomość ) - przyznajesz że jesteś maluczki ( to nie dobrze )

Ostatnia strofa nie pasuje, komu chcesz dokuczyć bo wszystko jest pod znakiem ( ? )
Sadysta.
Ale nie zły. Piroman Smile
Podoba mi się, bardzo płynnie się czytana. Jakoś kojarzy mi się to z aktorstwem, ubieraniem masek, zakrywaniem prawdziwej osobowości. Czy to dobre skojarzenie? Pewnie nie, ale i tak jest the bestWink Jeszcze tu wrócę.

Pirka
Pierwsza strofa bardzo dobra, niestety te "gałki pingponogowe" tutaj pasują jak smark do rękawa. Druga strofa - doskonała. I aż szkoda, że dopisałeś tą trzecią, bo jest o wiele słabsza, w zupełnie innym stylu. Nie pasuje do poprzedniej części utworu, pierwszy wers przegadany, cała strofa bez wyrazu. Wycinam ostatnią część i jest 4,5/5. Na razie:

3/5
Cytat:"gałki pingponogowe" tutaj pasują jak smark do rękawa.

a ja mam tak:
widziałam kiedyś takie okulary i z nich wyskakiwały na sprężynkach "gałki oczne"
mnie rozśmieszyło to skojarzenie
pingpong - zakłada grę we dwóch - odbijanie piłeczki - "Ja" się spalił ze wstydu (specjalnie, to sztuczka prestidigitatora ), "wy" - no właśnie co? porozrzucane, czyli nie odebrali, "skusili" i wyskoczyły im na sprężynkach gałki... Śmiech...


Faaaajnie się buduje obraz z wyobrażania słów.
Sobie tworzę wiersz Pasiastego. Wolno mi, jak chcę, byle były... gałki pingpongowe Wink
Ja tu raczej odnosiłem się do popularnych kreskówek Looney Tunes, gdzie gałki oczne wypadały, odbijając się od ziemi jak piłeczki pingpongowe.
I to było wyrazem zaskoczenia, szoku.
Ale oczywiście to będzie nie polemiką a objawem antagonizmu jak powiem: jak mogliście tego nie ogarnąć?
Po prostu moje synapsy nie działają tak samo jak synapsy czytelników. Sad but true.
Mimo to dziękuję wszystkim za zainteresowanie i wizytę :-)
Wiersz jest dokładnie taki jaki miał być, nie wymaga poprawek ani zmian. Można go zrozumieć w pełni lub połowicznie, ale wypadałoby ( z dyplomacji i grzeczności) zaakceptować go w pełni.
Fenkju <kłania się rzucając kolejną zapałkę myśli>
A mi się podoba ten zwrot "gałki pingpongowe". Według mnie jest przewrotny, a to pasuje do ironii zawartej w całości.

Cytat:jestem piromanem porażek
specjalnie dla was
wzniecam katastrofy
by ujrzeć przejrzystą troskę
Perełka. Zwłaszcza, jak już Root powiedział, "piroman porażek".

A trzecią zwrotkę osobiście bym w ogóle wywaliła, bo nie pasuje. Przez całe dwie zwrotki taki fajny, ironiczny lekko utwór, a tu nagle taka megalomania. Ten przeskok jest za duży.
Hmm, i tak się szamoce ten stary Pasiu z tym nowym w wierszu...

Jako że ja wolę nowego Pasia, to z całego wiersza zabieram tylko to:

"czerpię satysfakcję ze świadomości
że jedną zapałką myśli
zyskuję więcej doświadczenia
niż wy przez całe życie" - szydercze, ale głębokie Wink

Pozdrawiam.


ocena: 6/10