Via Appia - Forum

Pełna wersja: Do dziewczyny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, jestem tu nowy. Na początku powiem że nie interesuje się literaturą.Mam 16 lat i zarejerstrowałem się głownie po to by ludzie którzy się na tym znają ocenili mój wiersz dla wybranki. Napisałem go spontanicznie i proszę o ocenienie go.

Monia, Ja Cię kocham,
Jesteś piękna,tak tu szlocham,
Mówie szczerze,troche skrycie,
Chce być z Tobą całe życie,
Ciężko wyznać to co czuję,
Powoli słów mi już brakuję,
Miłość ma, jest nadzwyczajna,
Do tego, jest nie obliczalna,
Gdy wyrażam swe uczucia,
Słyszę rytm serca mego bicia,
Wszystko mnie stresuję,
Troche tchu mi brakuję
Trudno to wymówić,
Mozna się lekko pogubić,
Tylko głupie dwa słowa,
To od nich buzuje głowa,
Daj mi miłość, się ucieszę,
Gdy jej nie dasz, się powieszę,
Ech... Przykro mi to pisać...

Możesz się nie interesować literaturą, ale lepiej zainteresuj się interpunkcją i ortografią.

Cytat:Wszystko mnie stresuję,
Troche tchu mi brakuję

Wybacz, ale takie błędy można popełniać jak się ma lat 9, a nie 16. "Nieobliczalna" pisze się razem, itd.

Co do reszty, cóż... Brzmi to jak marna piosenka hh, ze strasznie naiwnymi rymami i jeszcze gorszą treścią - jedyny plus to fakt, że rytm jest zachowany całkiem przyzwoicie. No ale i na tym polu jest kilka potworków, chociażby:

Cytat:Gdy wyrażam swe uczucia,
Słyszę rytm serca mego bicia,


Dwa pierwsze wersy kojarzą mi się z raperem Kulą. Później nie jest już aż tak dramatycznie, ale nadal źle. Chciałem napisać, żebyś jednak jej tego nie dawał, ale w sumie nie znam sytuacji. Sam oceń, czy ucieszy się z samego faktu, że stworzyłeś dla niej wiersz (bo to w końcu bardzo miłe), czy wyśmieje Cię za poziom tego tworu. Polecałbym jednak zmianę ostatnich dwóch wersów, bo są tu bardzo ważne, a niestety niezbyt udane. Ta groźba wieszania się jest zwyczajnie dziecinna i strasznie głupia, to raz. Dwa - "się ucieszę" jest tu zbyt błahe, ma za małą wagę w stosunku do reszty wiersza.

Może niezbyt przyjemnie, ale szczerze, a to jednak w tym wypadku liczy się najbardziej.

No dzięki . ja tu na kokosy nie liczyłem . nie znam sie na tym a myśle że to wystarczy. i tak sam fakt ze go sam napisałem Smile A wyśmiać nie wyśmieje bo ona sama z polskiego nie jest za dobra . Dzieki za ocene Smile
Cytat:Mówie szczerze,troche skrycie,
Pisze się "mówię", "trochę".

Cytat:Chce być z Tobą całe życie,

j. w.

Cytat:Powoli słów mi już brakuję,

Tu znowu "ogonek" niepotrzebny.

Cytat:Ciężko wyznać to (,) co czuję,

Cytat:Powoli słów mi już brakuję,

Oj, zgadzam się.

Cytat:Miłość ma<,> jest nadzwyczajna,
Do tego<,> jest nie obliczalna,

Niepotrzebne przecinki.
No i jedna z podstawowych zasad: nie z przymiotnikami pisze się razem.

Cytat:Gdy wyrażam swe uczucia,
Słyszę rytm serca mego bicia,

Ależ to się świetnie rymuje!

Cytat:Wszystko mnie stresuję,
Troche tchu mi brakuję

Będę cierpliwy.
Stresuje. Brakuje. Trochę.


Cytat:Mozna się lekko pogubić,

MoZna?


Cytat:Gdy jej nie dasz, się powieszę,

Spoczywaj w pokoju [i więcej nie dawaj przecinków na końcu wiersza].


Nie zdziwię się, jeśli dziewczyna Cię rzuci. Rymy są banalne, a wiersz przypomina mi coś, co napisałem w wieku chyba ośmiu lat, kiedy szukałem czegoś, co by się rymowało i kombinowałem. Mnóstwo błędów do tego.

Słowem, jest fatalnie.

1,5/10
No cóż, ja Ci mówię, ucz się pisać ucz, bo w (dobrym) pisaniu miłości klucz. Rymy są okropne i język mi się potykał. Ciężko mi się czytało, ale plus za odwagę i dobre chęci.

Mówię szczerze,trochę skrycie,
Chce być z Tobą całe życie,


i to ma być skrycie?

Błędów masa, co prawda ja też popełniam ( teraz już będę myśleć nim coś wstawię)i myślałam, że nie ma nikogo gorszego ode mnie, ale się myliłam. Marne to pocieszenie.

Tylko głupie dwa słowa,
To od nich buzuje głowa,


straszne.... nie..... nie mogę...

Wybacz, że nie dokończę, ale to jest straszne odsyłam do poradników literackich, ja wymiękam.


Pirka.