Via Appia - Forum

Pełna wersja: Pszczoła
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
pożądanie płynęło
sokiem
fałdami snu

namiętność ziaren
granatu pieściła
jej ciało

księżyc za
słoniowym parawanem
odczuwał pokusę
pragnienie by ją muskać

ciało naprężone z obawy
o śmierć
ten ślad grzechu
na ustach

tafla wody
jak kryształ
zaprzestała ruchu

sen artysty
spragnionego
piękna bladej
surrealistycznej nocy
Piękne, Cudowne,
Och ja ja lubię takie wiersze.
Kapitalnie to ujęłaś.
Szkoda że nie mam takiego pióra. Big Grin
A mi się nawet podoba. Sny są piękne, piękne jest to, że się mogą spełnić. Wspaniale, jeżeli w ogóle potrafimy śnic, to bardzo delikatna materia. To albo tekst( sen) o nas, jacy jesteśmy, albo o przyszłości.

księżyc za
słoniowym parawanem
odczuwał pokusę
pragnienie by ją muskać


podoba mi się. Ja w ogóle lubię księżyc. Tylko u mnie on zawsze płacze...

tafla wody
jak kryształ
zaprzestała ruchu


cudek, super porównanie


Widać poprawę, nie tracisz swojego stylu, a pokazujesz o co chodzi. Walcz/ ćwicz, dalej i nie przejmuj się mało konstruktywną krytyką.
Nie każdy się zna na poezji i nie musi. Dla Ciebie i tak będzie dobre, a skoro jest dla Ciebie, to dla innych też może. Niestety jednak, większość ludzi nie komentuje i nie możemy się wręcz opierać na jednym komentarzu. Czasami na komentarz ma wpływ to, jak się danego dnia czujemy, nie zawsze też jest obiektywny. Także powodzenia !!!

Pirka

http://www.youtube.com/user/88Piramida?f...DosXbOb7K0
Ps.piosenka między innymi o księżycu, bardzo lubię piosenkę, sory jeżeli drażni Cię AR, w teledysku Wink
Tekst:

http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/T...DF001ADB5D - ang.

polskie tłumaczenie wysyłam na PW, owa piosenka super pasuje do tego tekstuWink
Pierwsza strofa mi tutaj nie pasuje... "Płynęła sokiem fałdami" - niby można tak powiedzieć, ale nie brzmi to zbyt szczęśliwie. Namiętność raczej nie może pieścić, kawy też nie zrobi przecież. "Jak kryształ zaprzestała ruchu" - też do przyjęcia, ale generalnie można to opisać słowem pasującym jednocześnie do całego utworu - przekombinowane toto. Wysilone, sztucznie napompowane. Słoniowy parawan tutaj jest niezłym przykładem. Jasne punkty? Ostatnia strofa moim zdaniem udana.

1,5/5
Nebrasko, wiersz inspirowany obrazem Dalego. Stąd też słoń i inne tego typu wstawki. Big Grin