Via Appia - Forum

Pełna wersja: Jednak nie tylko
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
zjadłem termin
oczy cytrynowe od motyli
termometr ustawiony na dwudziestą
wiaderko tyka

rybie oczy wklejone w zeszyt
na języku smak wczorajszy
kogo niebieska poziomica
nie ma atrakcji

pozwijane rzęsy w ruloniki
ambiwalentne pluszowe poduszki
mysie norki wysmarkane
pieni się w mydlinach łez

notorycznie pozamieniany
raz ze sokoła w sowę
innym żukiem bez skrzydeł komara
jednak zawsze hybrydą emocji
Mam problemik z tym wierszem. Taki malutki. Bo widzisz, lubię, jak autor maluje jakiś konkretny obraz - co za dużo nieczytelnych metafor, to niezdrowo. Tu jest za dużo przenośni, zdominowały ten wiersz i to chyba nie jest zbyt pozytywne. Trochę więcej panowania nad słowem jest potrzebne Wink
Sensu w tym nie widzę. Raczej przyjemny bezsens. Mimo braku logiki w słowach wszystko wygląda na uporządkowane. Interpunkcji brak, piszesz w miarę konsekwentnie. Do warsztatu nie mogę się przyczepić. Do tego niektóre meatfory brzmią całkiem fajnie, więc na pewno nie jest źle. Tekst pozytywny, żadnego cierpienia, użalania się nad sobą, kolejny plus.
Ja jestem na tak. Wiersz jest melodyjny, wywołuje rozbawienie i dobrze oddaje mnogość emocji, które czasem jedna przez drugą, potrafią wyrywać się na zewnątrz Smile
dla mnie jak zwykle świetnie, mimo atakujących epitetów, a może właśnie dlatego. brakuję jednak mi wcześniejszego brudu w twojej poezji, ale kto powiedział że zawsze musi być tak samo.

pozdrawiam t.