Via Appia - Forum

Pełna wersja: święta (na dnie pustelni sumienia przystanek)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Rzeź niewiniątek znowu piątek
ognie syczą bezsilnością oczy płoną
wszyscy mają swoje cele
na nowy rok

romański pokój
tylko sedes na środku i łoże
a tam gdzieś Afganistan
Irak
choinka przy stole opłatek
puste krzesło zakurzone

lecz jutro kolorowa czapeczka
zapiski
nowy stary świat jak autobus
wymuszonego eskapizmu noc
to koniec
osobowy
[za chwilę] przesiadam się
do nieba do piekła
uuu...
Jest jakby trochę lepiej, łatwiej Cie zrozumieć i to co chcesz napisać.

Rzeź niewiniątek znowu piątek
ognie syczą bezsilnością oczy płoną
wszyscy mają swoje cele
na nowy rok

romański pokój
tylko sedes na środku i łoże
a tam gdzieś Afganistan
Irak
choinka przy stole opłatek
puste krzesło zakurzone



Całkiem, całkiem. Dokładnie, my się bawimy i myślmy o tym np czy w nowym roku uda nam się schudnąć, a gdzie indziej myślą czy uda im się przeżyć


lecz jutro kolorowa czapeczka
zapiski
nowy stary świat jak autobus
wymuszonego eskapizmu noc


Początek niby czegoś nowego, a tak naprawdę robimy to co roku( ja osobiście nie, są wyjątki, nigdy nie stawiam sobie nowych celów na początku roku)


[za chwilę] przesiadam się
do nieba do piekła
uuu...


Nieudana końcówka.

Nie złe, z przechyłem lekkim na średnie.

Pani Rickman
Dzięki za komentarz, aczkolwiek tak samo jak co kraj to obyczaj mogę powiedzieć co człowiek to interpretacja.

Chodziło mi właściwie o więzienie, o bycie w celi ze świadomością, że jutro się już wyjdzie do rodziny itp.

Pozdrawiam.
Za dużo, za dużo tu słów, ale jest potencjał na genialny kawałek.

Ostatni wers (uuu...) - totalnie do wywalenia, to nie poezja. To jęk, zawodzenie jakieś. Za to przedostatni tworzy świetną pointę, bardzo dobrze podsumowuje całość. Ale przytnij tu, przytnij tam, wyrzuć parę słów.

Podoba(łby) mi się.
Podpisuję się pod tym, co napisał Roocik, zdecydowanie strzyżenie wskazane. Nie wycinka lasu, ale zdecydowana, solidna rewaluacja doboru słów. Jeśli o klimat chodzi i sens to tylko te dwie pierwsze zwrotki mają siłę nośną. Potem to się gdzieś gubi. Tam się wkleił autobus osobowy, a nie pociąg. Co wnoszą te zapiski? Tak jak Roocik napisał, ten tekst ma potencjał, ale wymaga liftingu. A to trzy 'u' to chyba skrót od: urwałem, utopiłem (w domyśle pointę) i utkwiłem. To ostatnie to dla czytelnika, żeby się nie martwił, że utkwił, bo autor sam utkwił jak to pisał xDD
A co do Twojej interpretacji, której podpowiedź nasunąłeś w komentarzu, to serio, ale ja nie widzę w tym tekście nic, co by mogło wskazywać na ten kierunek w analizie. Więc sorry, ale jeśli tak miało być jak piszesz, to się nie udało.
Pozdróweczka :-)