Via Appia - Forum

Pełna wersja: Dolar, euro i frank szwajcarski
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
wartością człowieka
rządzi dolar
euro
i frank szwajcarski

nie pracujesz
nie ma z ciebie pożytku

nie pracujesz
nie istniejesz

już niedługo
pieniądze staną się bardziej ludzkie
Nie znam się na wierszach, ale mam wrażenie, że uderzyłeś w temat straaaaasznie wyświechtany. Dlatego mi się nie podobało. Co nie zmienia faktu, że sam bym nic lepszego nawet za 100 lat nie napisał.
Być może, że trafiłem w wyświechtany temat. Dzięki za komentarz Smile
Ja się tam na poezji nie znam, ale moim zdaniem nawet w temacie wyświechtanym można odnaleźć coś odkrywczego.
Pierwsza i ostatnia strofa mi się podobają. Jedynie rządzi zmieniłabym na rządzą, ale to takie moje widzi mi się. Strofy środkowe są faktycznie mniej odkrywcze i przez to do mnie nie uderzają. Przydałoby się nad nimi popracować. Najbardziej przypadła mi do gustu końcówka.

Pozdrawiam.
A mi się podobała sama końcówka - ostatni wers.
Mimo, że na temat CHF miałabym dużo do powiedzenia - to jednak ten przekaz mnie nie kupuje. Faktycznie 4 środkowe wersy bym wyrzuciła/ zmieniła..itp.
Dzięki za komentarze. Jeszcze się zastanowię Wink
Oj...Jak dla mnie niezbyt to oryginalne, no i formą nie zachwyca.
Pomysł, tak poruszany przez wielu, ale mam wrażenie, że Ty dopiero zaczynasz robić swoje pierwsze kroki w poezji, mam rację?
Czego oczekuję od wiersza? Ma mnie zbić z pantałyku, wbić się głęboko w moją świadomość i długo tam gościć. Ten wiersz nie spełnia moich oczekiwań, wieczorem nawet nie będę pamiętać o czym pisałam.
Nie śmiem twierdzić, że temat zły, ale wykonanie nie zachwyca, nie rusza mnie. Słabo jak dla mnie tak pusto, łyse słowa, które stają się nicościom.
Może poszukaj gdzie indziej inspiracji? Warto ludzi obserwować, zachowania i przekształcać je, bawić się nimi. No i ćwicz "kolorowanie zdań" bo z warsztatem cieniutko...

Tyle ode mnie wielkiego wzlotu życzę! Wink
(21-09-2011, 17:14)Cedalia napisał(a): [ -> ]Pomysł, tak poruszany przez wielu, ale mam wrażenie, że Ty dopiero zaczynasz robić swoje pierwsze kroki w poezji, mam rację?

No właśnie nie do końca. Zapraszam do tych kawałków: http://www.inkaustus.pl/temat-dym--6088 http://www.inkaustus.pl/temat-wiosn%C4%85--5546
http://www.inkaustus.pl/temat-%C5%9Bliwkowe-usta
http://www.inkaustus.pl/temat-nie-chc%C4%99

Ostatnio zauważyłem u siebie spadek formy. Trochę tu jest więcej chęci napisania wiersza, niż sama potrzeba jego napisania, toteż wnioskując z tego, jest kompletnie nieudany. Smile

Pozdrawiam
Fakt, InF, chyba coś gorzej z formą. Temat może i wałkowany na 132465577 sposobów, ale szczerze mówiąc, byłam zaciekawiona - bo pieniądze w poezji? Smile Szkoda, że nie powaliłeś tym razem. Ani formą, ani puentą.
Nie chyba, ale na pewno Smile

Dzięki za komentarz, Mes Smile
a mnie podoba się 3 i 4 część wiersza, mówiąca o człowieku i pracy. Według tradycyjnych opinii ten, kto nie pracuje, jest nikim. W takim razie, co z artystami? To jest fajny zaczyn na tekst o tym właśnie.



Pozdrawiam.
InFlames to, że napisałeś pięć wierszy nie znaczy, że nie możesz być początkujący. Choćbyś napisał pięćdziesiąt ^^ Tu nie o to chodzi ile, ale jak. Ważny jest warsztat, który jak dla mnie musisz silnie piłować, bo przyznam się nawet podobał mi się wiersz "Śliwkowe usta", zaskakujące zakończenie, ale wciąż odczuwam jakbyś gubił się w słowach i nie był ich pewny.
To przecież nic złego każdy ćwiczy, ja też i również jestem początkująca.
Szukaj, szukaj i jeszcze raz, szukaj.
Szach - dzięki za komentarz.

Cedalio, zdaję sobie sprawę, że jestem początkujący. W poście wyżej zaznaczyłem, że po prostu postawiłem już parę kroków w poezji, o czym świadczą właśnie moje najlepsze wiersze, do których podałem link. Szalenie Ci dziękuję za tę opinie i nie wstydzę się tego, że piszę niezły chłam i że jestem początkujący. Smile

Pozdrawiam ciepło ^^
Cytat:piszę niezły chłam

Na słowo "chłam" reaguję z zasady niezbyt przyjemnie. Jak w ogóle można operować takim wyrażeniem? Zastanów się co piszesz.
Każdy robi kroki bywa lepiej, gorzej nie tylko Ty stąpasz po tej ścieżce, ale zawsze trzeba mieć do siebie szacunek. Takie zdania całkowitego poddania zalatują mi typowym dla romantyzmu samobiczowaniem, błagam oszczędź człowiekowi tego poza szkołą. W poezji trza być hektorowym Achillesem, o!

Konto usunięte

Potwierdzam, że Plemniczek ostatnio spadł nieco jeśli chodzi o formę poetycką, ale to nie znaczy, że masz go w jakikolwiek sposób pouczać.

Ja chciałabym osobiście zobaczyć Twój wiersz. Jakikolwiek. Zobaczyć jak innowacyjna jesteś.

Co do wyrażenia - wyrażenie jak wyrażenie.

Po to umieszczamy na forum swoje prace, by otrzymywać opinie i wskazówki, co do poprawy Wink Nawet, jeśli ktoś nie pisze, nie znaczy to, że nie potrafi dobrze oceniać prac innych. E. Zapendowska też nie śpiewa Wink Proszę uważać z tego typu komentarzami do komentarzy innych userów// Kass
Stron: 1 2