Via Appia - Forum

Pełna wersja: *** ( " Nie chcieliśmy tych kwiatów " )
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie chcieliśmy tych kwiatów
co w ogrodach rosły
układać w ślubne bukiety
zbyt ciemne są
za twarde

wolimy wąchać te
co po łąkach kwitną

są więcej warte

ocena: 1/10 (Kheira)
1/10 Nebraska
Nie rozbijałabym tego wiersza w ten sposób, będąc na Twoim miejscu. Coś nie gra przez to, jakaś nieregularność się wkrada, nieporządek. Zastanowiłabym się też nad treścią, sam pomysł jest ciekawy, ale można go jeszcze przemyśleć. W takim stanie jest też dobrze, ale może być lepiej. Zastanów się dobrze.
Hmm. Kwiaty w ogrodach, coś uporządkowanego, kontrolowanego, ujętego w jakieś ramy, bukiet ślubny - nic innego niż związek nie przychodzi mi do głowy, kwiaty polne - swoboda, wolność. Wyszło mi, że podmiot liryczny preferuje wolne związki. Ok, można, tylko nie rozumiem, skąd konkluzja, czyli puenta. Jak znam życie, pewnie daleko to odbiega od interpretacji autorskiej, ale to nieistotne w tym momencie.
Cytat:wolimy wąchać te
co po łąkach kwitną
nie ma błędu, ale według mnie lepiej by brzmiało "na łąkach"
Rozważyłabym rozwinięcie, ponadto Fanta ma rację co do budowy, warto się nad nią poznęcać, i odradzam używanie przerzutni w roli przecinka czy kropki. Lepiej po prostu nie rezygnować z interpunkcji. W porządku, imho wymaga dopracowania. Mnie nie poruszył, ale też nie musi.
Pozdrawiam.