Via Appia - Forum

Pełna wersja: Taki jasny pejzaż
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Taki jasny pejzaż

Cisza na wyspach szczęśliwych.
Marynarze zacumowali w portach,
gdzieś na przylądkach dobrych nadziei.
Boginie i muzy stygną po rozgrzanej nocy.
Latarnie morskie rozsiane na mlecznej drodze
świecą.
Wciąż świecą nieprzerwanie i zupełnie bez sensu.
Niewidome w rozproszeniu zbyt wielu potocznych słów,
nikomu niepotrzebne okruchy rozjarzonych żarowych włókien,
spalają się w próżni molekularnych baniek, bez nadziei na wiatr.
Żagle, do niedawna użyteczne, dziś powiewają jak spłowiałe chorągiewki.
Tylko nieliczne, przeistoczone w troskliwość słonecznych parasoli, biorą na siebie
cały palący żar istnienia.

27082011
ładnie graficznie, treść też w porządku, "wyspy szczęśliwe" kojarzą mi się od razu jednoznacznie
"molekularne" nie pasuje do nastroju wiersza

uroczy obrazek.
Krisie, Twój wiersz jest bardzo obrazowy, eteryczny, trochę gawędziarski (ale w tym przypadku jest to zaleta). Metaforyka na plus, podobnie jak umiejętność tworzenia klimatu.

Jedyne co mi przeszkadza to układ graficzny wiersza, który niekorzystnie wpływa na jego odbiór. Brakuje mi "przestrzeni" w tym wierszu. Niby układ jest stroficzny, ale i tak ma się wrażenie, że czyta się zbity blok tekstu. To od Ciebie zależy na ile wiersz będzie atrakcyjny dla czytelnika. Stety lub nie, nie wszystko zależy od treści. Również forma w jakiej sprzedajesz swoje myśli ma znaczenie (układ graficzny i budowa). Eksponuj ciekawe wersy, skracaj je, pobaw się przerzutnią.

Pozdrawiam.
Serdecznie dziękujęSmile
Jeśli chodzi o budowę, to ja nie maczałem w tym palców, sam się jakoś zwersował w żagielekSmile
Zobaczymy, może z czasem dojrzeję do formalnych przeróbek. Szalenie miło mi - dzięki Kheiro, dzięki Liwaj - raz jeszczeSmile
Hmm, jeśli efekt żagla przypadkowy, to tym bardziej ciekawie... Mi się podoba taki układ. Wiersz jest ogólnie w innym stylu, niż większość Twoich utworów, na szczęscie na podobnym poziomie. Świetny dobór słów, metafory, lekkość, wszystko. Dla mnie jest to kawał dobrego wiersza Smile

5/5
Serdeczne dzięki Nebraska. Twoje zdanie dla mnie zawsze ma znaczenie. DziękiSmile