Via Appia - Forum

Pełna wersja: Zgadnij, z czego to cytat.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zabawa podpatrzona z innego forum, ale nie literackiego Wink. Polega na tym, że dana osoba wkleja cytat z "jakiejś" książki, a inni mają odgadnąć, z jakiej. Oczywiście jeśli w cytacie pojawią się imiona ewidentnie wskazujące na daną powieść, wówczas imię to zastępujemy "..." Wink.
Ja zaczynam:

Cytat:Entowie sadzili przed siebie wielkimi krokami. Najpierw zeszli po wielkim wybrzuszeniu, które biegło na południe, a później zaczęli się wspinać po wysokiej, zachodniej grani.

Na początek coś łatwego Wink.
Tolkien, "Władca Pierścieni" bodaj trzeci tom Smile

Fajna inicjatywa Smile

a teraz cytat ode mnie:
Cytat:"Po zjedzonym w pośpiechu śniadaniu — stracił czas na dyskusję z żoną — wyjechał,
ubrany do wyjścia (miał również na sobie Ołowiane Ochraniacze Mountibanka typu
Ajax) na dach, gdzie na osłoniętym pastwisku „pasła się” jego elektryczna owca, wy-
myślna, skomputeryzowana maszyneria do nabierania innych mieszkańców budynku."
Cytat:Tolkien, "Władca Pierścieni" bodaj trzeci tom

Prawie Wink Bo Drugi Wink "Dwie Wieże".

A co do twojego fragmentu... To będzie "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?", ale autor... Na nazwisko miał Dick. Imię... Imię... Carol... Philip...? Coś koło tego Big Grin.

___________________________________________

No i cytat ode mnie:

Cytat:Uśmiechnął się półgębkiem. Teraz ten uśmiech przygasł, a jego miejsce zajął grymas zakłopotania.
- Żółw nie mógł nam pomóc - rzekł nagle. Powiedział to wyraźnie. Usłyszała to.
Stephen King - "To."


Mój cytat:


Bóg jest siłą kreatywną. Stworzył z siebie cały świat poprzez podział komórek. To dlatego diabły są
tak pełne zazdrości - mam na myśli anioły zła. Nie posiadają bowiem siły twórczej. To
bezcielesne istoty, duchy. Podejrzewam, że Bóg popełnił błąd dając Adamowi równą
swojej moc kreowania. Anioły prawdopodobie czują, iż wszechświat psychiczny jest
wystarczająco zły ze wszystkimi replikującymi się komórkami, a co dopiero mówić o
myślących, mówiących istotach, które mogą rosnąć i mnożyć się? Były prawdopodobnie
rozwścieczone całym eksperymentem. I w ten sposób zgrzeszyły.

Powodzenia : )

PS. Wstawiam taki długi kawałek, bo warto zagłębić się w znaczenie całego wydźwięku tego tekstu jak już znajdziecie źródło. Warto.
(07-12-2011, 11:40)Lilith napisał(a): [ -> ]Stephen King - "To."


Mój cytat:


Bóg jest siłą kreatywną. Stworzył z siebie cały świat poprzez podział komórek. To dlatego diabły są
tak pełne zazdrości - mam na myśli anioły zła. Nie posiadają bowiem siły twórczej. To
bezcielesne istoty, duchy. Podejrzewam, że Bóg popełnił błąd dając Adamowi równą
swojej moc kreowania. Anioły prawdopodobie czują, iż wszechświat psychiczny jest
wystarczająco zły ze wszystkimi replikującymi się komórkami, a co dopiero mówić o
myślących, mówiących istotach, które mogą rosnąć i mnożyć się? Były prawdopodobnie
rozwścieczone całym eksperymentem. I w ten sposób zgrzeszyły.

Powodzenia : )

PS. Wstawiam taki długi kawałek, bo warto zagłębić się w znaczenie całego wydźwięku tego tekstu jak już znajdziecie źródło. Warto.


Nie jestem pewny, ale to chyba będzie kawałek z Kroniki Wampirów... ale która część... Nie pamiętam dokładnie nazwy, ale to chyba było "Historia o złodzieju ciał". Trafiłem? Big Grin

No i cytat ode mnie:

Cytat:Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Piknik na skraju drogi oczywiście.

A oto mój cytat:
Cytat:I naraz rozległ się jazgot, a niebo wypełniło się tysiącami olbrzymich nietoperzy, skrzeczących, pikujących i nurkujących obok samochodu, który z otwartym dachem pędził sto mil na godzinę, by dowieźć nas do Las Vegas. A jakiś głos wrzeszczał:
- Matko Boska! Co to za stwory?
Po chwili znów zrobiło się cicho. Mój adwokat zdjął koszulę i polał sobie klatę browarem, żeby przyspieszyć opalanie.
nie czytałem książki, ale znając film na pamięć, nie mam problemu z odgadnięciem. fear and loathing in las vegas. jak się dowiaduję, tytuł ma ciąg dalszy - A Savage Journey to the Heart of the American Dream.

hm. co by tu podać.
Cytat:— Dobre piwko, mistrzu! — krzyczał jeden z czeladników. — Wiesz chyba, że matka świsnęła ci spod szubienicy palec złodziejaszka i zawiesiła na nitce w beczce. Nie dopuści, by ktoś miał piwo lepsze niż ona, i zrobi wszystko dla swoich gości. A przecież nic nie nadaje piwu takiego smaku, jak palec wisielca!
Pär Lagerkvist opowiadanko "Kat".

Cytat:(...)
- Zaczekaj chwilkę - odezwała się do małej żebraczki, po czym weszła do sklepu.
Ciepło tu było i zewsząd płynęły rozkoszne zapachy. Sklepikarka właśnie zamierzała wyłożyć na wystawę nową porcję bułeczek.
- Proszę pani - rzekła Sara - czy to pani zgubiła ten pieniądz... srebrne cztery pensy?
Kobieta spokrzała najpierw na pieniądz, a następnie na dziewczynkę - dziwiąc się jej rozumnej twarzyczce i zniszczonej, choć widocznie niegdyś wytwornej odzieży.
- Ależ nie! - odpowiedziała. - Czyś je znalazła?
- Tak - rzekła Sara. - Znalazłam w rynsztoku.
- Zatrzymaj więc sobie ten pieniążek, moje dziecko - rzekła sklepikarka.(...)