Via Appia - Forum

Pełna wersja: Jakuci
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od jakiegoś czasu szukam literatury dotyczącej Jakutów. Ich wierzeń, obrzędów itd. Jeżeli ktoś mógłby mi polecić ciekawe tytuły książek traktujących właśnie o Jakutach, byłoby świetnie. Zatem, słucham propozycji. Smile
Jest taka książka, tego samego wydawnictwa, co Cejrowskiego wydaje, pod tytułem "Syberia" albo jakoś w tym stylu, całkiem znanego podróżnika. Naprawdę świetnie się czyta, a i o Jakutach tam wiele jest - tak zwyczajnie, po ludzku napisane. O ile dobrze pamiętam.

Poszukane, znalezione - Jacek Pałkiewicz, "Syberia. Wyprawa na biegun zimna"
Czytałem trochę. I nie pamiętam, żeby wiele tam było o Jakutach... ale może coś przeoczyłem. W tym wypadku kaaaaawał tekstu.
Po przeczytaniu "trochę" (a więc fragmentu, i to niedużego), na pewno przeoczyłeś "kaaaaawał tekstu".

I nigdzie w moim poście nie stoi, że to książka o Jakutach, a o Syberii, więc siłą rzeczy o Jakutach tam jest. Według mnie, całkiem dużo, skoro odszukanie tego w pamięci nie stanowiło problemu.
Tytuł zanotowany do listy książek. Dzięki wielkie, na pewno tam zajrzę. Jeżeli znacie jeszcze jakieś książki - śmiało, mówcie. Smile