Via Appia - Forum

Pełna wersja: Zemsta
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stawilem opor, wszystkim tym, ktorzy byli czynili niegodziwe postepki braciom moim.
Nie moglem stac obojetnie wobec krzywdy ludzkiej.
I poznali mnie, wszyscy zli iz ze mna nie wygraja, bo jam jest ich pan.
Dokonalem zemsty, gdyz zrobic to musialem.
Zmusilem ich do padniecia na kolana.
Wiedza teraz czym jest zemsta moja.

ocena: 1/10 (Kheira)
1,5/10 Nebraska
Cytat:byli czynili niegodziwe postępki
podkreślone zbędne, imho
Cytat:stać obojetnie wobec
Cytat:I poznali mnie, wszyscy źli iż ze mną nie wygrają, bo jam jest ich pan.
niepoprawnie gramatycznie
Cytat:Dokonałem zemsty, gdyż zrobić to musiałem.
Cytat:Zmusiłem ich do padnięcia
Cytat:Wiedzą teraz

zalecam używanie polskich znaków. W trzecim wersie coś interesującego zaczyna się dziać (i nie chodzi o błędy), ale całość niezbyt dobrze wypada. Szyki przestawne nie są zaletą, niekonsekwencja w interpunkcji (może lepiej z niej zrezygnować?), sposób przedstawienia tematu - jak dla mnie za bardzo wprost, na tą chwilę jestem na nie.
Pozdrawiam.
K007 - moja rada - zobacz uwagi do poprzednich tekstów. Popełniasz te same/ podobne błędy. A możesz ich uniknąć!
Niestety cały utwór bez np. polskich liter dużo traci na przekazie.
ale nie moge pisac polskich znakow bo te wiersze wstawiam z telefonu.ciezko jest was zadowolic Big Grin
W mojej opinii nie wychodzi Ci to zbyt dobrze, szczerze mówiąc... Interpunkcja kuleje strasznie, niestety. Popełniasz ciągle te same błędy, jak już to zostało powiedziane.

Ciągle próbujesz z poezją. A może spróbuj swoich sił z jakimś opowiadaniem? Może tam Ci pójdzie lepiej? Weź na temat coś prostego, spróbuj to opisać ciekawie, wpleść w to jakąś fabułę. Może po prostu poezja nie jest tym, czego szukasz?
Spróbuj Wink
Pozdrawiam.
(27-07-2011, 22:27)writerPiotr napisał(a): [ -> ]Ciągle próbujesz z poezją. A może spróbuj swoich sił z jakimś opowiadaniem? Może tam Ci pójdzie lepiej? Weź na temat coś prostego, spróbuj to opisać ciekawie, wpleść w to jakąś fabułę. Może po prostu poezja nie jest tym, czego szukasz?
Spróbuj Wink
Pozdrawiam.
JEZUSIE NAZAREJSKI. Jeżeli chce pisać wiersze, to niech je pisze. Od czegoś trzeba zacząć. Tego wszystkiego uczy się stopniowo. Jego wybór.

Autorze, miej szacunek do oceniających. Jeżeli wstawiasz tekst - wstaw dopracowany i przemyślany. Jeśli chcesz być rzetelnie oceniony - wstawiaj swoje teksty po przemyśleniu.

A wiersz, jak wiersz. Mało liryczny, bardzo prozatorski. Nie moje klimaty, więc ocena nie będzie do końca obiektywna. Proponowałabym przemyśleć i zacząć od nowa. Nie pasuje mi archaiczny styl i to, że napisany jest wprost (patrz opinia księżniczki).
(27-07-2011, 12:05)K007 napisał(a): [ -> ]I poznali mnie, wszyscy zli iz ze mna nie wygraja, bo jam jest ich pan.
Tutaj konieczne są poprawki, jest niegramatycznie.

Cytat:Dokonalem zemsty, gdyz zrobic to musialem.

Szyk przestawny nieuzasadniony. Też zalecam poprawę.
Jak już wspominali poprzedni oceniający trudno się czyta tekst bez polskich znaków. Pracuj dalej, włóż w to więcej poetyckości, a będzie lepiej.

Pozdrawiam.