Via Appia - Forum

Pełna wersja: Chciałabym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak bardzo chciałabym pokonać każdą przeszkodę
By móc sięgnąć chmur
Jakże łatwiej byłoby wtedy ulżyć cierpieniu
Otrzeć morze łez
Jakże łatwiej byłoby wtedy zasnąć

A tak patrzę jak rano zmagasz się z każdym dniem
Uśmiechasz się
A ja czuję że każdy krok sprawia ci ból
Sięgasz po morze lekarstw bez nadziei że coś to zmieni
Kolejna wizyta kolejny werdykt
Uśmiechasz się

Chciałabym aby zostało nam więcej nadziei
Chwytam się każdych słów
Może … gdyby … pojutrze … za tydzień … w przyszłym roku
Zaczynam czas odmierzać w miliardach sekund

Uśmiechasz się
Gdy mówię o cieple twych rąk które koją
Gdy z kolejnym dniem zmieniam się
Uśmiechasz się
Bo wiesz że ja zawsze będę z tobą
Nieważne czy będzie słońce czy deszcz.
Taak, zdecydowanie zalatuje tu jakąś ckliwą piosenką. Ameryki ani Indii nawet nie ma. On się tylko uśmiecha, a ona chce. Czyli generalnie jak w każdym związku. One zawsze czegoś chcą, a oni się mogą tylko uśmiechać (a niech się spróbuje nie uśmiechnąć, jeden z drugim, a już nie daj borze leśny odmówić, to ban na seks na co najmniej dwa tygodnie).
A finał... no ekhm jak by to powiedzieć <myśli> wydaje mi się, że ktokolwiek z tego forum jak tu zajrzy i to przeczyta, to się wypowie, mogą być nawet tacy co zaniemówią, bo po prostu ręki opadowywują.
FYI jak facet 'wie', że ona 'zawsze' z nim będzie to:
a) żyje w błogiej nieświadomości z klapkami na oczach i jest tak zauroczony, że nie ma mózgu.
i b) bardzo szybko się przekona, że kobieta w stu procentach pewna swojego faceta bardzo szybko się nim znudzi i znajdzie sobie nową inną 'lepszą' zabawkę LUB wlezie mu na głowę i za pomocą terroryzmu emocjonalnego zrobi z niego stracha na wróble.
Istnieje też nikła szansa na to, że akurat w tym wierszu ten On jest nieuleczalnie chory, ma wysoki poziom akceptacji swojego stanu i cierpliwości, ale nawet jeśli tak miało by być to w tym wierszu jest to absolutnie prawie niezauważalne.
Pozdrawiam, ale jestem na nie.
Akurat pisząc ten wiersz nie myślałam o mężczyźnie.
Uśmiechasz się - miało dać wyraz takiego pogodzenia się z losem, akceptacji.
Faktycznie powinnam bardziej ten temat przemyśleć.

Dziękuję za komentarz.
Cytat:Nie ważne czy będzie słońce czy deszcz.
'nie' z przymiotnikami pisane jest łącznie.

odliczanie czasu w miliardach sekund jest fajne
Oj dziękuje bardzo - jak mogłam taki zrobić błąd!
to zdecydowanie nie jest o mężczyźnie, tak mi się wydaje. Bardzo emocjonalny wiersz, dlatego zawsze mam problem z oceną w takim przypadku. Najważniejsze, że chciałaś, żeby powstał. OK.



Pozdrawiam.
Dziękuję Szach- Mat za komentarz
zgadzam się z Szachem. Mógłby ktoś powiedzieć że przegadany. Dla mnie bez znaczenia, tego chciałaś.

pozdrawiam czas
Dzięki Tajm