Via Appia - Forum

Pełna wersja: w nadziei na wolność - Auschwitz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stanęli wszyscy
jeden po drugim
jak w elitarnym szeregu
spoglądali w oczy
męskie w kobiece
kobiece w męskich się kochiwały

pierwsza armia zagłady ich oczu czarnych
tak stali patrzyli
dzieci biegały
w oczekiwaniu
na pierwszy wystrzał karabinu

Niemcy podbiły Izrael
w obliczu zwanym
Auschwitz

wiatr grał ich modlitwę
czasem nadal
jeszcze tam można ją słyszeć
a oni stali
patrzyli w nadziei
na wieczną wolność

Edit Natasza: 1/10

Ocena: 1,5/10 - Nebraska
Cytat:kochiwały
że co przepraszam?

ogólnie wiersz przeraża, szyki, ten niepotrzebny patos, coś strasznego
Nie wiem czy w takich sytuacjach ludzie mieli ochotę się kochać, a co dopiero "kochiwać".
Dałoby się z tego zrobić niezły wiersz, ale należałoby ku temu powyrzucać niektóre zbędne ozdobniki.
Bierzesz na bary trudny temat. Niestety brak Ci warsztatu, żeby ten temat udźwignąć. Patos, szyk i banał.

Pozdrawiam.


ocena: 1/10
Kochiwać czyli podkochiwać, subtelne uczucia.

Owszem, brak warsztatu, brak i konstruktywnej krytyki, jestem raczej z tych, zrób i pokaż.

Warsdztat, popracuję. Nie mam weny coś wogóle ostatnio, piszę tak trochę na siłę. Wiem to widać.

+ autokrytyka.
temat dobry, bo zawsze aktualny ("poproszę pięć piw" - widzieliśmy te zdjęcia). Przegadałeś temat, za dużo tych słów. Poza tym państwo Izrael powstało dopiero po zakończeniu II wojny światowej.
PS. Jak masz zastój twórczy, to poczekaj spokojnie aż przejdzie.


Pozdrawiam.
Raz, że tematyka-samobój, dwa, że bez sprawdzonego tła historycznego.
Niemcy rzadko strzelali - szkoda było cennych nabojów na rasę niższą. Po co strzelać, skoro można było wrzucać żywcem do płonących dołów, zagazowywać setkami, wykończyć pracą ponad siły i głodowymi porcjami pożywienia. No i - egzekucje nie były koedukacyjne, chyba, że mowa o świeżo przybyłych do obozu transportach.

Czyli, ogółem, na nie.