Via Appia - Forum

Pełna wersja: Rysunki i szkice Adriana
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tutaj zamieszczę moją twórczość plastyczną. Może nie są to dzieła sztuki, ale warto na nie spojrzeć i ocenić, skrytykować.
[Obrazek: 969a0c763836.jpg.html]


http://zapodaj.net/969a0c763836.jpg.html


http://naforum.zapodaj.net/ffa21640558f.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/8928eeb63ec8.jpg.html
Podoba mi się taka lekko chaotyczna kreska (dobrze ją określam?)

Talent masz, ale coś mi mówi, że przydałoby się go rozwinąć. Z tych trzech obrazków najbardziej podobały mi się dwa pierwsze. Krajobraz też był dobry, jednak czegoś mi w nim zabrakło Wink
Powiem tak, nie jestem mistrzem, ale też nie stoję w miejscu. Ja poprostu z dnia na dzień się rozwijam, i każdy to w moim otoczeniu widzi. Postaram się pokazać moje dzieła sprzed 2-óch lat. Będzie widoczna różnica. I tak-to się nazywa lekko chaotyczna kreska.
Co do krajobrazu, może powiesz czego brakuje? może zrobię drugi lepszy?

Ja ci powiem, co jest nie tak z krajobrazem:
nic nie wyróżniłeś - wszystko jest cieniowane z taką samą intensywnością, wszystko rysowane tak samo. Nie wiadomo, na czym skupić wzrok, co jest najważniejsze w obrazie i to nie jest dobre.
No i takie pytanie - czy to jest nad wodą? Bo jeśli tak - to tego nie widać. W wodzie powinny być odbicia, choćby niewyraźne. Widać, że coś tam próbowałeś, ale nie do końca wyszło.
Na przyszłość postaraj się różnie cieniować różne powierzchnie.
Poza tym jest całkiem ok, chociaż zachwycać się też nie będę.

Tkanina na krześle - zbyt "gwałtowne" przejścia między światłem a cieniem i zbyt widoczne pociągnięcia ołówkiem, imho.

Człowiek jest całkiem fajnie zrobiony, sama lepiej bym nie zrobiła (z ludźmi niestety mam problem).
Rysuj dalej, pozdrawiam.

Dziękuję, że tak mnie oceniacie. Przynajmniej wiem, gdzie popełniam błędy. Będę dążył do tego, aby to zmienić. Na koniec napiszę, że spodziewałem się innych opinii.Smile
A jakich to?
Uważałem, że napiszecie,że są beznadziejne, że wstyd pokazywać to ludziom, że lepiej sobie odpuścić z tym fachem. jeszcze coś dodać? Chyba nie.
Cytat:Uważałem, że napiszecie,że są beznadziejne, że wstyd pokazywać to ludziom, że lepiej sobie odpuścić z tym fachem. jeszcze coś dodać? Chyba nie.

Albo jesteś taki skromny, albo kokietujesz.
Bez przesady, no ludzie.
Confused
(26-06-2011, 11:55)FantaSmaGoria napisał(a): [ -> ]
Cytat:Uważałem, że napiszecie,że są beznadziejne, że wstyd pokazywać to ludziom, że lepiej sobie odpuścić z tym fachem. jeszcze coś dodać? Chyba nie.

Albo jesteś taki skromny, albo kokietujesz.
Bez przesady, no ludzie.
Confused
Ja raczej jestem skromnym chłopakiem. to jedna z moich cech charakteru.
Bardzo mi się podobają twoje rysunki, tylko drażni mnie niemiłosiernie jedna rzecz - oczy tej kobiety. A właściwie to, że ich nie widać :). Wiem, że każdy ma własną technikę, ale mimo to nie lubię samych kresek u postaci, ponieważ oczy są zwierciadłem duszy, nawet u postaci papierowej. Są dla mnie bardzo ważne, dlatego chcę je widzieć.
Ze wszystkich trzech najbardziej podoba mi się krajobraz. Zawsze wolałam obrazy złożone z większej ilości elementów, choć niekoniecznie umiem je malować... więc nie bój się, wcale nie musisz się wstydzić swoich prac. Są dobre, naprawdę. A trening czyni mistrza.
Jeden godny uwagi, krzesło pokryte zasłoną. Ale i tak nie w pełnej wartości. Rysunek to nie malarstwo, np surrealistów.
Trzeba wiele ołówków zniszczyć. Smile