Via Appia - Forum

Pełna wersja: Debiut Polki Marta Gajak Nocni
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Nocni Marta Gajak-czytał ktoś tę książkę?miała swoją premierę w środę, a moja koleżanka wczoraj ją dostała. przez kilka godzin nie ma z nią kontaktu, bo mówi, że się zakochała w tej książce xd puki co nie mam szans jej pożyczyć, więc dzisiaj namówiłam mamę i też kupiłam xD można kupić u samej autorki z autografem..powinna przyjść w tym tygodniu i tak się zastanawiam czy ktoś już czytał xD
jc to tu link do bloga autorki: ***

Przeniesione z "Fantasy"///księżniczka

Strony o podobnej tematyce należy reklamować w odpowiednim miejscu. Radzę zapoznać się z Regulaminem.//InFlames

Konto usunięte

Nie czytałam i nie przeczytam. Nie lubię kryptoreklam Sad
no niee... że to niby ja jestem Marta Gajak?;D
ja tylko szukam osób, które może to czytały i mogą polecić albo nie..
Nie czytałam i nie przeczytam, bo mi się nie chce. Tongue O czym to w ogóle? ;]
Wampiry. Tematyka totalnie nie moja Smile

P.S. Swoją droga udany debiut, tylko pogratulować Autorce.
Brrr, wampiry. Czyli kolejny kijowy kicz, wydany na fali tego całego wampirszajsu po Zmierzchu? ;/ Yuck. To dla mnie wręcz przeciwnie, słabiutki debiut. Jechanie na tym, co akurat jest modne. Nie moja bajka.
Hm, mówiąc "udany" miałem na myśli, że w tak młodym wieku... Jakość merytoryczna debiutu to trochę inna sprawa - akurat tutaj podzielam Twoje zdanie.
Nie wszystkie książki o wampirach muszą być automatycznie złe.
Do bani jest tylko jakieś 99,9% Big Grin

Nocnych nie czytałam i raczej nie sięgnę po ten utwór. Wampiry przejadły mi się ostatnio.

Konto usunięte

(21-06-2011, 17:35)Elin napisał(a): [ -> ]no niee... że to niby ja jestem Marta Gajak?;D
ja tylko szukam osób, które może to czytały i mogą polecić albo nie..

Wiesz, ogólnie wzięłabym Cię w obronę, gdyby nie fakt, że ta książka to jedyny powód, dla którego zarejestrowałaś się na nasze forum.
No bo to forum literacie, no nie? czytacie, więc ja pytam, czy akurat ktoś TĘ książkę czytał. przecież jak chce o coś zapytać to muszę się gdzieś zarejestrować i to zrobić co nie? wybaczcie, ale z samosi nie skorzystałam, bo myślałam, że są tu poważniejsi ludzie niż tam.
Cytat: Rozumiem, kiedy ktoś twierdzi, że Nocni mają tematykę zbliżoną do Darów Anioła lub Zmierzchu(osobiście nie widzę ani jednej wspólnej cechy), ale jak ktoś mi pisze, że pójdę do więzienia na 3 lata za plagiat i kradzież pomysłów... no wybaczcie ale jak to przeczytałam to zaczęłam się śmiać.
A więc drodzy Anonimowie- po pierwsze muszę się zwracać do was jak do formy bezosobowej, ponieważ nie raczycie podać nawet imienia. Po drugie i ostatnie- zaczynając pisać Nocnych nie myślałam, że będą w przyszłości wydani. Po prostu uwielbiam serię Dary Anioła, więc pisząc dla siebie i przy okazji dla innych na chomikuj.pl, pisałam na wzór tego co mi się osobiście podobało. Tak się właśnie pisze na tamtym portalu.
Ale stało się jak stało(a świetnie się stało), że Nocni zostali wydani. I nie wiem o co tak wielkie halo, że to plagiat Meyer i Clare. Jak się domyślam nie czytaliście Nocnych, więc nie wiecie, że nie ma aż tak dużych(o ile w ogóle są) podobieństw do książek tych autorek.

Cytat pochodzi z bloga autorki "Nocnych", pogrubienie moje. Mądremu dość.
Elin, oczywiście, że są tu o wiele poważniejsi ludzie, chodź można czasem chyba pożartować co nie? Po za tym z Twojej odpowiedzi wynika, że robiłaś to konto nie po to by potem tu rozmawiać z nami, pisać opowiadania itd. tylko po to, aby się spytać o jedną rzecz co według mnie jest trochę jak zaśmiecanie forum. Poza tym forum literackie no właśnie! Na takich forach piszemy sobie SWOJE opowiadania w kawiarence i pchlim targu gadamy o książkach i się nimi wymieniamy, ale ogólnie to radzimy sobie jak ulepszać nasze opowiadania czy książki, o ich gramatyce itd. Zapewne wstawiłaś wątek do fantstycznego działu gdyż ta książka jest fantastyczna ( fantasty). Ale skoro jest już ten temat to odpowiem, że nie czytałam tej książki i, że bez sensu ją kupiłaś, ja wolę przeczekać na ulubioną książkę w bibliotece. Za darmo i potem książka nie wala się po domu Tongue. Niby Ci tak radzę, a jak przychodzi co do czego i jestem w księgarni to sama nie mogę powstrzymać ręki przed kupieniem książki i nie mogę czekać w nieskączoność na książkę w bibliotece. No i cóż książki nie walają się po domu tylko leża poroskładane , gdyż muszę je mieć pod ręką Cool.
Ludzie, ludzie, ludzie... Czy wy rozumiecie co to jest polecanie??? Osoba która promuje autorkę prosi o polecenie od kogoś!!! Jak ktoś nadal nie rozumie co to polecanie niech pisze na prv.Zbyt jasno tego nie wyjasnilem...A no i jeśli nie przeczytaliście to NIE PISZCIE GŁUPOT!Mam co do tego podejrzenia... Ludzie chcą mieć nabite więcej postów!! Big Grin (To głupie wiem).



A zarejestrowalem sie specjalnie po to by bronić kuzynkę(autorka to moja bliska krewna), bo jakieś gamonie oskarżają ją o zerżnięcie pomysłu z Meyer lub innych autorów!

Osobiście gdybym był autorem owej książki, zgłosiłbym przetwarzanie danych i obrazę.

Dziękuję, dobranoc.
Martuś trzymam kciuki, byś osiągnęła ogólnoświatową sławę Smile


PS.: Książka w żadnym calu nie jest podobna do książki Meyer(no chyba tylko to że występują tam "wampiry" ale chociaż one mają zmienioną nazwę na "nocni"
Bartusi, chodzi po prostu o to, że w obecnie tematyka wampirów jest bardzo nadużywana. Ot co, cała prawda. W związku z tym niech nie dziwi cię, że część osób po prostu ręką tego nie tknie, bo wampirów ma serdecznie dość. Nie musisz tak bronić kuzynki, bo to nie ma sensu. Niech jej powieść sama się wybroni.
O to to, Malbi. Dobra książka obroni się sama, jakakolwiek jej obrona własna pokazuje tylko ew. jej słabość.
Stron: 1 2